UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Co o Polsce mówi świat – spotkanie z zagranicznymi korespondentami: Gabriele Lesser i Eldoradasem Butrimasem

Co o Polsce mówi świat – spotkanie z zagranicznymi korespondentami: Gabriele Lesser i Eldoradasem Butrimasem

Początek: śr., 06 gru 2017, 17:00

Po Marszu Niepodległości, i tak już nie najlepszy wizerunek Polski w zagranicznych mediach, znacznie się pogorszył. W ich relacjach zostaliśmy przedstawieni, jako kraj odwracający się od zachodnich wartości. Czy zagraniczne media przedstawiają zbyt krytyczny czy jednak prawdziwy obraz Polski? Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi zagranicznymi dziennikarzami w Polsce: Gabriele Lesser, korespondentką niemieckich, austriackich, szwajcarskich gazet i Eldoradasem Butrimasem, korespondentem litewskich mediów. Lesser i Butrimas opowiedzą o specyfice swojej pracy, jako korespondenci w Polsce, co będzie szczególnie interesujące dla studentów z zagranicy, którzy w przyszłości mogą podjąć się podobnej pracy.

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia o godz. 17:30 w sali 213.

Wydarzenie organizują studenci III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w ramach konwersatorium „Warsztat Korespondenta Zagranicznego”, podczas którego uczą się zasad, etyki i specyfiki pracy reportera pracującego zagranicą. Zajęcia prowadzi były korespondent TVP w Londynie i Berlinie Marcin Antosiewicz. Na pierwsze spotkanie zaproszono Barbarę Włodarczyk, byłą korespondentkę TVP w Rosji i reportażystkę.

W cyklu odbędzie się jeszcze:

• 13.12.2017 r. – spotkanie z dr Mileną Drzewiecka, dziennikarką, psycholog, producentką telewizyjną współpracująca z zagranicznymi stacjami w Polsce oraz
Maciejem Czajkowskim, byłym producentem BBC i TVP, obecnie produkującym programy dla wyborcza.pl.

Wszystkie spotkania są bezpłatne i otwarte dla gości spoza Grupy Uczelni Vistula.
Do zobaczenia!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.