UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Akademia Finansów i Biznesu Vistula liderem w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020

Akademia Finansów i Biznesu Vistula liderem w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020

ranking, perspektywy, vistula, uniwersytet

Akademia Finansów i Biznesu Vistula po raz kolejny objęła pozycję lidera w umiędzynarodowieniu w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Obroniła także 5. miejsce wśród najlepszych uczelni niepublicznych.

Vistula – umiędzynarodowienie w czasach kryzysu
Vistula od lat jest liderem w umiędzynarodowieniu kształcenia. To odpowiedź na potrzeby studentów i warunek rozwoju uczelni. Umiędzynarodowienie szkół wyższych jest też korzystne dla całych społeczeństw, również dziś w czasach pandemii.

Kapituła Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020, przyznając Akademii Finansów i Biznesu Vistula pierwsze miejsce w kategorii umiędzynarodowienia, doceniła otwartość uczelni na świat, wielokulturowość środowiska studenckiego oraz wysoki poziom programów studiów.

Vistula kształci ok. 4,5 tysiąca młodych ludzi ze stu krajów świata, którzy doceniają ciekawą ofertę studiów po polsku i angielsku oraz posiadane przez uczelnię prestiżowe certyfikaty. Akademia Finansów i Biznesu Vistula, jako jedna z niewielu szkół wyższych w Polsce posiada pełen zakres akredytacji ACCA, co otwiera przed studentami szybką ścieżkę do międzynarodowej kariery w obszarze rachunkowości oraz finansów. Kierunek Zarządzanie może natomiast poszczycić się certyfikatem PMI Global Accreditation Center for Project Management Education Programs (GAC). To potwierdzenie zaangażowania uczelni w ciągłe doskonalenie jakości programu nauczania w obszarze zarządzania projektami.

Vistula na 5. miejscu wśród najlepszych uczelni niepublicznych
Akademia Finansów i Biznesu Vistula zajęła także po raz kolejny wysoką 5. pozycję w ogólnym Rankingu Uczelni Wyższych Niepublicznych. Jest to wyraz uznania dla naszych starań, by przygotować młodych ludzi jak najlepiej do pracy i życia. Kładziemy nacisk na praktyczny wymiar edukacji. Uczymy tego, co jest naprawdę potrzebne. Realizujemy programy, które dają studentom wsparcie w nauce i rozwoju osobistym. Nasze studia online sprawdzają się zwłaszcza dziś, w dobie pandemii. Dają możliwość nauki bezpiecznej i elastycznej, z dowolnego miejsca na świecie.

Vistulę doceniają pracodawcy. Biorąc pod uwagę ich preferencje i ekonomiczne losy naszych absolwentów, mamy powód do satysfakcji. Uczelnia wyprzedza takie szkoły wyższe jak UMK, UŁ i Uniwersytet SWPS.

Wyniki Vistuli w Rankingu Perspektyw wskazówką dla abiturientów
Z powodu pandemii Ranking Perspektyw został w tym roku ogłoszony później niż zwykle. Analitycy dołożyli jednak wszelkich starań, aby wyniki dotarły do zainteresowanych tradycyjnie między zakończeniem egzaminu maturalnego a wydaniem świadectw dojrzałości zaplanowanym na 11 sierpnia. Ułatwi to abiturientom dokonanie wyboru studiów na bazie sprawdzonych informacji. Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.