DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Akademia Finansów i Biznesu Vistula z największym wkładem z rozwój naukowy ekonomii wśród wszystkich instytucji niepublicznych w Polsce.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula z największym wkładem z rozwój naukowy ekonomii wśród wszystkich instytucji niepublicznych w Polsce.

grafika, pieniądze, wykresy

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest liderem zestawienia publikacji naukowych z zakresu ekonomii wśród instytucji niepublicznych – wynika ze światowego rankingu IDEAS. Wśród wszystkich publicznych i niepublicznych instytucji w Polsce AFiB Vistula zajmuje wysokie 7. miejsce. Wyprzedza m.in. prestiżowy CASE i pozostałe prywatne uczelnie wyższe. Liderem zestawienia jest Uniwersytet Warszawski.

Wysokie miejsce w rankingu AFiB Vistula zawdzięcza dziewięciu naukowcom Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych. Najwyżej, bo na miejscu 8. w rankingu indywidualnym uplasował się prof. dr hab. Wojciech Charemza, specjalizujący się z tematyce inflacji, banków centralnych i reform gospodarczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz niego w czołówce znaleźli się także dr Rafał Raciborski, dr hab., prof. AFiB Vistula Leszek Morawski i dr hab., prof. AFiB Vistula Maciej Dudek.

Ranking IDEAS zawiera zestawienie publikacji naukowych ekonomistów z całego świata. W bazie jest 7,5 tys. instytucji i ponad 50 tys. ekonomistów. W zestawieniach pod uwagę brane są m.in. liczba publikacji, ich jakość – mierzoną wskaźnikiem „impact factor”, ranga wydawnictwa i data publikacji.

Zestawienie i listę publikacji można znaleźć na stronie https://ideas.repec.org/top/top.poland.html

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.