Strona główna / News / AFiB Vistula rozwija współpracę z Tianjin University of Technology

AFiB Vistula rozwija współpracę z Tianjin University of Technology

Na początku czerwca gościliśmy w Vistuli delegację z Tianjin University of Technology (TUT) w Chinach. Rezultatem jest podpisanie umowy o współpracy w obszarze kierunków biznesowych oraz Informatyki.

Na zaproszenie naszej uczelni przybyli do Warszawy: prof. Wang Tie, wiceprezez TUT, liu Qun –dyrektor Szkoły Języków Obcych i Kultury oraz Qiao Liyan, wicedyrektorka Biura ds. Współpracy Międzynarodowej TUT.

Program wizyty obejmował szereg wydarzeń, w tym zwiedzanie kampusu Vistuli pod przewodnictwem dr. Alego Sengula, spotkanie z dr.hab. Wawrzyńcem Konarskim, profesorem i rektorem AFIB Vistula oraz podpisanie nowej umowy o współpracy.

Przeprowadzono też rozmowy nt. wspólnego wniosku w sprawie uczestnictwa w programie Erasmus+ oraz działań na rzecz realizacji programu wymiany studentów. Chińscy goście wzięli także udział w spotkaniu z pracownikami Klasy Konfucjańskiej i studentami uczącymi się języka chińskiego.

TianjinUniversity of Technologyjest naszym partnerem od 13-u lat. W grudniu podczas wizyty prof. Konarskiego w Chinach podpisane zostało memorandum, które przewiduje wymianę akademicką oraz studencką. Studenci kierunku Filologia z rozszerzonym językiem chińskim mogą przez semestr studiować w TUT, uczestniczyć w obozach letnich lub odbyć praktyki zawodowe w kampusie w Tiencin.

Tianjin University of Technology (TUT) to renomowana uczelnia z siedzibą w Tiencin, jednym z największych i najbardziej dynamicznych miast w Chinach. Została założona w 1978 roku. Oferuje szeroki wachlarz programów akademickich, obejmujących zarówno nauki ścisłe, jak i humanistyczne, inżynierię, technologie informacyjne, zarządzanie, sztukę oraz języki obce.