UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / 4. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli

4. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Vistuli

Przed nami czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Vistuli. Wydarzenie odbędzie się online. Studenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna Akademii Finansów i Biznesu Vistula, którzy uczęszczali na Warsztat Telewizyjny Marcina Antosiewicza, zaprezentują swoje prace publiczności.

Festiwal odbędzie się 23 stycznia (poniedziałek) 2023 o godz. 14:00 na YouTube:

Najważniejsze informacje o wydarzeniu
Początek: pon., 23 sty 2023, 14:00
Koniec: pon., 23 sty 2023, 16:30
Miejsce: YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=MblPZeVVXTM

W programie festiwalu, m.in.:

„Płomień liderki”
To krótki film dokumentalny o historii młodej i ambitnej dziewczyny, która jest liderką grupy zajmującej się pokazami ognia. Zaczęła zajmować się tym, gdy wkręcił ją jej chłopak. Od tego czasu występowała w wielu miejscach w Warszawie. Jednak w pewnym momencie była zmuszona opuścić swoich znajomych, z którymi regularnie występowała. To stało się punktem wyjścia do podjęcia trudnej decyzji, by jak najlepiej zrealizować swoje marzenia. Wyrzucenie z grupy przez przyjaciół wpłynęło na jej osobowość i poczucie własnej wartości. Bohaterka przechodzi przemianę realizując się w tej samej dziedzinie, ale już w nowej dla siebie roli.

Grupa produkcyjna 4thFeature: Alina Matviichuk, Mateusz Paweł Radwański, Arthur Kosmyk, Jacek Wieliczko

„Naucz nas, Remigusz!”

Problem wypalenia zawodowego nauczycieli i pracowników pomagających zawodów dotyczy ponad 50%. Dużo się od nich wymaga na etapie nauki zawodu, a później w samej pracy. Są zasypywani papierami i skargami od rodziców. Wydaje się, że taka praca powinna być dobrze płatna, ale niestety niewielka wypłata i niemożność pozwolić sobie na wiele rzeczy przyczyniają się do wypalenia. Nasz protagonista Remigusz po 14 latach pracy jako nauczyciel nie był w stanie wytrzymać wypalenia i…został aktorem. W filmie pokazujemy wewnętrzny dialog nauczyciela w stanie wypalenia, który prędzej czy później zdarza się wielu.

Grupa produkcyjna MAD production: Anna Khoroshilova, Daria Radukha, Maksym Krasnikov

„Anoreksja”

Film opowiada o anoreksji, z którą zetknęła się nasza koleżanka. Jest to choroba, która dotyka wiele osób na świecie. Monika, bo tak nazywa się nasza protagonistka ma 23 lata i przeszła sporą przemianę. Ta choroba zmieniła jej życie w koszmar. Musiała zmienić swoje nawyki żywnościowe, a przede wszystkim musiała sobie ułożyć to wszystko w głowie. Czy się jej udało?

Grupa produkcyjna The Creators: Zuzanna Pachucy, Paulina Nguyen, Maciej Grzesikiewicz, Rafał Kłusek

„Cichy zabójca”

Alicja opowiada drogę, jaką przeżyła zmagając się z depresją. Alicja mówi o tym jakie zauważyła zmiany w swoim zachowaniu, wyglądzie, myślach i o tym jak zmieniły się jej priorytety. W trakcie historii pojawia się Martyna, najlepsza przyjaciółka Alicji. Streszcza ona historię choroby Alicji i opowiada o jej przebiegu, jakie zauważyła w niej zmiany, a przede wszystkim o tym jak Alicja trafiła na odpowiednie osoby, które były w stanie jej pomóc.

Grupa produkcyjna MOKS: Martyna Rozwadowska, Oliwia Zbrzeźniak, Kinga Kowalczyk, Sara Berne

„Butterfly”

Motyl jest symbolem przemiany, transformacji, tak jak bohaterka filmu, Anastasia Basowa. Na początku była gąsienicą w ciasnym kokonie, ale potrafiła się uwolnić, stając się tym samym pięknym motylem. Wpływ na to miało rozstanie z chłopakiem, z którym miała toksyczny związek; on obrażał ją, bił, upokarzał. Nastia była od niego zależna i bardzo długo nie mogła zakończyć tego związku, ale w jednym momencie mimo wszystko postanowiła się z nim rozstać, pokonała się i zrobiła to, potem przeprowadziła się do innego kraju, w którym napotkała po drodze wiele trudności. Przeprowadzka do innego kraju jest zawsze bardzo trudna, ale główna bohaterka nie poddaje się i stara się poprawić swoje życie.

Grupa produkcyjna ATM: Yana Havrylenko, Daniela Marynovska, Alina Linitska, Uliana Verba

„Nowe życie Ukraińca”

W naszych realiach historia ucieczki przed wojną nie jest niestety odosobniona. Setki tysięcy Ukraińców stanęło nagle przed dylematem – zostać na Ukrainie bez opuszczania rodzinnych murów i bliskich, czy wyjechać i zacząć życie od nowa. W tej samej sytuacji znalazł się Igor z Bierdianska – prosty człowiek, który chce jak najlepiej dla siebie i swojej rodziny, nie traci nadziei na realizację swojego marzenia . On rozumiał, że każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje, ale trzeba było podjąć szybką decyzję. I postanowił zaryzykować. Czy to ryzyko nie poszło na marne? Jakie miejsce w jego życiu zajmuje muzyka, z czego się poświęcił, z jakimi trudnościami borykał się podczas przeprowadzki – odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oglądając film.

Grupa produkcyjna Eternity production: Adelina Shevchenko, Daniil Polikiewicz, Maksim Siarheyeu, Victoria Kibkalo

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 23 stycznia 2023 o godz. 14:00

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.