UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / dr hab. Piotr Borowski

dr hab. Piotr Borowski

dr hab. Piotr Borowski
e-mail: p.borkowski@vistula.edu.pl
Wydział: Biznesu i Stosunków Międzynarodowych
Kierunek kształcenia: Zarządzanie

Piotr F. Borowski jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz doktorem Szkoły Głównej Handlowej. Obecnie jest profesorem w Uczelni Vistula. Wcześniej pracował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Jest autorem ponad 150 artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz monografii naukowych, w tym 28 artykułów z IF indeksowanych w bazach Web of Science i Scopus. Prowadzi badania naukowe, zarówno w kraju jak i za granicą, w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami w sektorze energetycznym z uwzględnieniem wymagań gospodarki zeroemisyjnej, redukcji emisji CO2 oraz innowacyjnych rozwiązań z zakresu zielonych innowacji.

Odbył staże naukowo-badawcze na St. John’s University w Nowym Jorku oraz St. Thomas w Addis Abebie. Jest także autorem opublikowanych w Nowym Jorku short communication na temat zarządzania lotniskiem La Guardia i korupcji przewodniczącego Zgromadzenia Stanu Nowy Jork. Wielokrotnie nagradzany indywidualnymi nagrodami Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego za osiągnięcia naukowe. Jest aktywnym uczestnikiem międzynarodowych konferencji naukowych (Egipt, Grecja, Turcja, Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie), podczas których prowadził sesje plenarne, sekcje tematyczne oraz prezentował wyniki swoich badań. Wykłada w ramach programu Erasmus we Francji, Włoszech, Irlandii, Portugalii i Turcji. Podczas prywatnych wakacji wielokrotnie prowadził badania własne w Gwinei, Etiopii i Egipcie, których wyniki publikował w zagranicznych i krajowych czasopismach naukowych. Jest recenzentem wielu zagranicznych czasopism naukowych, został trzykrotnie wyróżniony nagrodami dla wybitnych recenzentów. Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.