UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Uczelnia / Kadra / Anna Yatskiv
Anna Yatskiv

Anna Yatskiv

W przeszłości byłam nauczycielką i tłumaczem języka angielskiego. Karierę w obszarze komunikacji technicznej rozpoczęłam po tym jak jeden z moich studentów zwrócił się do mnie o pomoc w sprawie podręcznika użytkownika. Od tego czasu zajmuję się dokumentacją techniczną w trzech różnych dziedzinach: opieki zdrowotnej, Internetu rzeczy i finansów. Głównie zajmuję się dokumentacją OpenAPI.

Na co dzień wykonuję różne zadania związane z podręcznikami obsługi, projektowania oraz serwisowania API. Ponadto, zajmuję się tworzeniem i wspieraniem dokumentacji technicznej (w tym dokumentacji technicznej API) dla specjalistów z branży. Tworzę dokumentację API (JSON, XML) sprawdzając odwołania API poprzez Postman. Ściśle współpracuję z twórcami oprogramowania w tym dla specjalizowanych systemów, aby dokładnie opisywać wszystkie procesy, przestrzegać terminu wydania, tworzyć informacje o wydaniu i aktualizować witrynę pomocy online. Usprawnianie procesów zwiększa efektywność pracy. To stwierdzenie było jednym z motywów mojej wypowiedzi na konferencji SOAP w czerwcu 2022 adresowanej do dokumentalistów technicznych i zatytułowanej „Jak poradzić sobie z bałaganem dokumentacyjnym API”. Chętnie wspieram radą innych dokumentalistów technicznych API, pomagając im w usprawnieniu i tym samym podniesieniu wydajności ich pracy.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Lwowskim im. Iwana Franki (Ukraina), gdzie otrzymałam tytuł magistra w dziedzinie przekładoznawstwa, tłumaczeń angielsko-ukraińskich, nauczania tłumaczeń pisemnych i ustnych oraz języka angielskiego (wrzesień 2007 – maj 2012). Ukończyłam wiele kursów dotyczących OpenAPI. Bardzo lubię dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.