UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / Student / Zaangażuj się / Stowarzyszenie Studentów Azji

Stowarzyszenie Studentów Azji

O nas

Studia na Uczelni Vistula to coś więcej niż nauka. To także rozwój osobisty, poszerzanie horyzontów oraz okazja do poznania ciekawych ludzi. Koło Kultury Azji daje Ci te możliwości. Pragniemy sprawić, by studenci z azjatyckich krajów poczuli się tu jak w domu, a jednocześnie zapraszamy do Koła wszystkich studentów otwartych na nowe kultury i znajomości.

Obecnie Koło liczy ponad 100 członków – studentów z Tadżykistanu, Kirgistanu, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Mongolii, Uzbekistanu i Turkmenistanu. Zgodnie z naszym motto “Jedność w różnorodności” jesteśmy otwarci na wszystkich. Zapraszamy Cię do naszego Koła!

Jak działamy

Nasze cele i działalność:

  • tworzenie rodzinnej atmosfery wśród studentów z różnych krajów, których łączy wspólna kultura,
  • promocja i szerzenie wiedzy o kulturze Azji wśród studentów Uczelni,
    tworzenie płaszczyzny, na której studenci mogą się integrować,
  • współpracować oraz pomagać sobie wzajemnie – dzięki wspólnej organizacji różnych wydarzeń, takich jak: wycieczki, konkursy, konferencje, obchody świąt narodowych, pikniki.
Czytaj mniej

Jak działamy

Nasze cele i działalność:

  • tworzenie rodzinnej atmosfery wśród studentów z różnych krajów, których łączy wspólna kultura,
  • promocja i szerzenie wiedzy o kulturze Azji wśród studentów Uc…
Czytaj więcej

Projekty i osiągnięcia

Celebracja świąt narodowych
Narodowe Święto Mongolii, Narodowe Święto Tadżykistanu.
Reprezentanci rozmaitych krajów przygotowują potrawy, taniec, muzykę itp. związane z ich kulturą. Mamy wielu studentów z zagranicy. Jest to więc wydarzenie, na którym można poznać niektóre z bogatych tradycji . Studenci mogą nauczyć się dużo o obcych krajach i spróbować nowych potraw.

Obchody świąt
Navruz to wiosenne święto „Nowego Roku”. Obchodzone jest co najmniej od 2500 lat. Navruz odbywa się co roku 21 kwietnia w Azerbejdżanie, Afganistanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie, Kirgistanie, Kazachstanie, Turkmenistanie i zachodnich prowincjach Chin. Głównym celem obchodów tego wydarzenia na naszym Uniwersytecie jest przedstawienie kultury Azji Centralnej, a także zwiększenie świadomości o tym tradycyjnym święcie za granicą.

Get to know Warsaw: Zwiedzanie Zamku Królewskiego
Studenci, którzy stają się nowymi członkami Koła wspólnie zwiedzają Zamek Królewski w Warszawie. Wycieczka służy szybszemu i lepszemu poznaniu stolicy.

Czytaj mniej

Projekty i osiągnięcia

Celebracja świąt narodowych
Narodowe Święto Mongolii, Narodowe Święto Tadżykistanu.
Reprezentanci rozmaitych krajów przygotowują potrawy, taniec, muzykę itp. związane z ich k…

Czytaj więcej

Imprezy i Wydarzenia

Imprezy charytatywne: Świąteczna akcja charytatywna
Głównym celem tego wydarzenia jest pomaganie innym. We współpracy z innymi klubami członkowie naszego Koła przygotowują słodkie babeczki i inne słodycze, a następnie sprzedają je innym studentom. W ubiegłym roku zarobione pieniądze pozwoliły nam odwiedzić jeden z domów dziecka w Warszawie. Uczniowie grali w gry z dziećmi i rozdawali im nagrody.

Wydarzenia kulturalne: Międzynarodowy Dzień Kuchni
Podczas tego wydarzenia członkowie naszego Koła wspólnie gotują tradycyjne potrawy. Uczniowie pomagają sobie nawzajem w przygotowaniu posiłków i uczą przepisów. Głównym celem tego wydarzenia jest budowanie więzi i nawiązywanie silnych przyjaźni między studentami z różnych krajów, a jednocześnie poprawa dialogu międzykulturowego. Aby żyć zgodnie z mottem naszego Koła „Jedność w różnorodności”.

Czytaj mniej

Imprezy i Wydarzenia

Imprezy charytatywne: Świąteczna akcja charytatywna
Głównym celem tego wydarzenia jest pomaganie innym. We współpracy z innymi klubami członkowie naszego Koła przygotowują słod…

Czytaj więcej

Opiekun: Ahmet Aydın

E-mail: a.aydin@vistula.edu.pl 

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

E-mail: asian.club@vistula.edu.pl
Instagram: @asian_club_vistula

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.