DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Zawód: broker ubezpieczeniowy

Zawód: broker ubezpieczeniowy

Broker ubezpieczeniowy przygotowuje dla klienta ofertę ubezpieczenia, doradza. Orientuje się w zawiłościach prawnych i ekonomicznych, jest marketerem i negocjatorem. Umiejętności takie można zdobyć na studiach podyplomowych Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Studia Dyplomowany broker ubezpieczeniowy i broker reasekuracyjny zostały przygotowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Tematyka studiów obejmuje wszystkie aspekty działalności brokerskiej od podstaw zarządzania ryzykiem po organizacyjne i prawne zagadnienia funkcjonowania firmy brokerskiej. Studenci zdobędą wiedzę m.in. w zakresie prawa rynku ubezpieczeniowego w Polsce i Unii Europejskiej, ochrony danych osobowych i administrowania nimi, zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach, prowadzenia działalności gospodarczej, inwestycji na rynkach finansowych, likwidacji szkód, ubezpieczenia flot samochodowych czy korporacyjnych ubezpieczeń majątkowych, a nawet marketingu.

– W pracy brokera świetnie sprawdzą się osoby, które cenią sobie mobilność i kontakt z klientem. Na rynku przybywa osób, które szukają najlepszego ubezpieczenia, ale nie mają wystarczającej wiedzy i czasu, aby przeanalizować oferty. Wolą to zlecić specjalistom. Ubezpieczają się także firmy, od małych po duże przedsiębiorstwa – zauważa dr hab. Roman Fulneczek, dyrektor Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń AFiB Vistula.

Studia Dyplomowany Broker Ubezpieczeniowy i Broker Reasekuracyjny przeznaczone są dla pracowników firm brokerskich nie będących licencjonowanymi brokerami oraz kandydatów do pracy w tym szybko rozwijającym się sektorze usług finansowych. Z kolei osobom posiadającym uprawnienia brokerskie i wykonującym ten zawód pozwolą na poszerzenie i zaktualizowanie wiedzy.
– To zajęcie pełne wyzwań, ale dające ogromną satysfakcję, również finansową – dodaje prof. Fulneczek.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.