Strona główna / News / Za nami pierwsze Mistrzostwa Vistula PokemonGO Cup!

Za nami pierwsze Mistrzostwa Vistula PokemonGO Cup!

Jedyna taka impreza na świecie przyciągnęła setki fanów Pokémon GO – o tytuł mistrza, rok studiów za darmo, tablety i wiele innych nagród walczyło ponad 500 osób!

W ostatni dzień lipca Akademia Finansów i Biznesu Vistula zmieniła się w arenę zmagań o tytuł pierwszego na świecie mistrza w łapaniu pokemonów. Zawodnicy w każdym wieku ze smartfonami i tabletami w dłoniach ruszyli tropem roześmianego Pikachu. Cel? Zebrać wszystkie wyznaczone pokemony i wygrać tym samym rok studiów za darmo.

Nasi Mistrzowie – przyszli studenci!

Pierwszym mistrzem w łapaniu wirtualnych stworków, a właściwie mistrzynią, została Klaudia Stefańska. Na podium Vistula Pokémon GO Cup stanęli również: Kajetan Pastusiak (2. miejsce) oraz Łukasz Zawadzki i Anatolii Bohariev (3. miejsce ex aequo). Przypominamy, że nagrodą główną był darmowy rok studiów I, II stopnia lub inżynierskich w Akademii Finansów i Biznesu Vistula lub Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie (kierunek do wyboru), zaś nagrodami dodatkowymi: tablety, zniżki na studia i atrakcyjne gadżety.

Gracze, ubrani w koszulki z ulubionymi stworkami najpierw zanurzyli się w świecie Pokémon GO, a później odkrywali kolejne atrakcje, których tego dnia nie brakowało. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dotyczące stworzenia gry mobilnej „Pokemon Puzzle” (prowadził je Mykyta Dniprovskyi, absolwent informatyki AFiBV i wykładowca) oraz zajęcia prezentujące możliwości druku 3D – oczywiście drukowane też były kolorowe pokemony – mówi Małgorzata Mechanisz, dyrektor Działu Marketingu Grupy Uczelni Vistula. I dodaje: – Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność! Myślimy już o kolejnej edycji Mistrzostw, dlatego warto śledzić nasz profil na Facebooku.

Warsztaty, konkursy i symulator

Zawodom towarzyszyły zabawy w symulatorze lotu z prawdziwego zdarzenia, warsztaty z przedsiębiorczości „Mentoring dla startupów”, czy budowanie pokemona w grze Minecraft.

Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe zawody i przy okazji pokazać, że Uczelnia wychodzi naprzeciw nowoczesnym technologiom, które coraz częściej towarzyszą nam na co dzień i zmieniają rzeczywistość. Stosujemy je również w programach nauczania na studiach. Ponadto, ważne są dla nas wartości takie jak: działanie w grupie, aktywność fizyczna oraz rodzina, dlatego też organizujemy wydarzenia, które aktywizują nie tylko młodzież, czy osoby dorosłe, ale również dzieci. To był cel Mistrzostw, mamy nadzieję, że został zrealizowany – mówi Małgorzata Mechanisz.

Na przygotowanym z okazji Vistula Pokémon GO Cup stoisku Uczelni można było zapoznać się z ofertą edukacyjną, wysłuchać porad dietetyków z partnerskiej Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz zobaczyć siebie w ciele Pokemona – na karykaturach wykonanych przez studentki Europejskiego Wydziału Sztuk AFiB Vistula.

Do zobaczenia na następnych Mistrzostwach!

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Bezpieczeństwo wewnętrzne Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +48