Strona główna / News / Wyzwania Unii Europejskiej

Wyzwania Unii Europejskiej

Początek: pon., 05 gru 2016, 10:00
Koniec: pon., 05 gru 2016, 12:00

Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii  Finansów i Biznesu Vistula zaprasza na Seminarium Naukowe, na którym wykład  nt. „Wyzwania Unii Europejskiej”, wygłosi Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Seminarium odbędzie się  5 grudnia br.  o godz.. 10:00, w sali 21 Akademii Finansów i Biznesu Vistula, ul. Stokłosy 3, Warszawa.

Zagadnienia, które będą poruszane to:

wyzwania migracja i odpowiedź UE
Brexit i postBrexut
ETS – reforma Europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisje
prace bad Gospodarką o obiegu zamkniętym w UE

Andrzej Grzyb
Poseł do Parlamentu Europejskiego
Urodzony 23 sierpnia 1956 roku w Siedlikowie, gdzie do dziś mieszka z rodziną. Absolwent: Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie, Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W całej swojej działalności politycznej jest mocno zaangażowany w tematykę regionalizmów kulturowych i kulinarnych. Żonaty, dwóch synów.

Parlament Europejski: Współprzewodniczący Parlamentarnego Komitetu Stowarzyszenia Sejm RP – Parlament Europejski 1996 – 1997, Obserwator w PE 2003-2004 i Poseł do PE 1 maja 2004 – 19 lipca 2004 oraz od 2009 r. (VII kadencja PE) i od 2014 r. (VIII kadencja PE)

Sejm RP: Poseł na Sejm 1989-1991, 1993-1997, 2001-2009. Wiceprzewodniczący Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych 1993-1996. Przewodniczący Sejmowej Komisji Integracji Europejskiej – później Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw UE, Członek Komisji Spraw Zagranicznych, Członek delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy 2001-2007, Członek Parlamentarnego Zespół Strażaków 2007-2009. W 2008 roku uznany w rankingu „Polityki” za jednego z 10 najlepszych i najbardziej pracowitych posłów, w którym doceniono go m.in. „…za spokój i próby szukania rozwiązań kompromisowych”.

Samorząd: Radny Rady Miejskiej w Ostrzeszowie 1990-1994, Radny Rady Powiatu Ostrzeszowskiego 1999-2001, Starosta Ostrzeszowski 1999-2001, Wiceprezes Związku Powiatów Polskich 2000-2003, członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Europy 2000-2003, Członek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Ostrzeszowie (od 1996 r.) oraz wielu innych stowarzyszeń i organizacji społecznych.

Polskie Stronnictwo Ludowe: Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Województwa Wielkopolskiego od 2005, Członek Rady Naczelnej od 1994, Wiceprzewodniczący Rady Naczelnej 1998-2003, Członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego, Zastępca Sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego 1994-1998.

Inne: Członek Rady Programowej Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

POSEŁ DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Polska Delegacja w Grupie Europejskiej Partii Ludowej w PE – Klub EPL PO-PSL:
Współprzewodniczący Polskiej Delegacji PO-PSL w EPL

Koordynator Grupy EPL:
Podkomisja Praw Człowieka (DROI)

Członek:
Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI)

Grupa PE ds. Wspierania Demokracji i Obserwacji Wyborów, Zastępca Członka:
Komisja Spraw Zagranicznych (AFET)

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43