DNI OTWARTE ONLINE - 30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wystawa prac pedagogów Wydziału Sztuki, Techniki i Komunikacji

Wystawa prac pedagogów Wydziału Sztuki, Techniki i Komunikacji

6-go października, w dzień inauguracji roku akademickiego 2015-2016 została otwarta wystawa prac pedagogów Wydziału Sztuki, Techniki i Komunikacji AFiB Vistula. Możemy oglądać obrazy olejne malowane na płótnie, kolorowe prace wykonane w technice mieszanej na papierze, prace z grafiki artystycznej, prace z grafiki projektowej, fotografię artystyczną, jak również kompozycje fotograficzne.

Prace swe zaprezentowali:

 • Prof. Andrzej Zwierzchowski – trzy obrazy malowane w technice olejnej na płótnie nazwane wieloznacznymi i zagadkowymi tytułami: “Młody Stalin (czy mnie jeszcze pamiętasz)”, “Ostatnia wieczerza” (dyptyk), “Doprowadzenie abstrakcji do ekspresji”.
 • Prof. Marek Kwiatkowski – dwa obrazy o tytułach: “Pejzaż zimowy” i “Pejzaż włoski” zabierają widza w podróż, raz to w zimowy, wyciszony krajobraz pól pokrytych śniegiem, raz to na plac włoskiego miasteczka, gdzie poprzez rozedrgane od upału powietrze możemy podziwiać sylwetki kościoła i renesansowego pałacu.
 • Roman Lipiński – praca pt. „Modlitwa” Są to trzy fotografie wykonane w mieście Konya. Na tryptyku można zobaczyć taniec derwisza, trzy różne jego fazy. Wirujący taniec, połączony z medytacją symbolizuje uwolnienie się od spraw ziemskich, staje się intymną rozmową … modlitwą.
 • Marek Kowalski – zestaw rzeźb pt “Spowiednik”. Są to duże rzeźby wykonane w drewnie, polichromowane. Warto podkreślić że niewielu współczesnych rzeźbiarzy podejmuje się pracować w tej tradycyjnej, wymagającej technice.
 • Magda Cybulska – pokazuje cztery prace rysunkowe. Uchyla w nich drzwi do świata swojej oryginalnej wyobraźni.
 • Zuzanna Lewandowska – dwie wysublimowane kolorystycznie prace pt.”Ogrody” … pełne zadumy i przeciwstawnych znaczeń.
 • Jolanta Johnsson – obrazy olejne malowane na płótnie, oraz prace na papierze wykonane w technice mieszanej. Cykl prac pt. “Z natury…” Są to kompozycje abstrakcyjne, które w formie i kolorystyce nawiązują do świata przyrody.
 • Jakub Tarasin – zestaw autorskich prac projektowych.
 • Paweł Opaliński – cztery prace wykonane w technice cyfrowej. Są to pełne osobistej poetyki obrazy nawiązujące do szeroko pojętej problematyki komunikacji międzyludzkiej.
 • Robert Radziejewski – dwa niewielkie obrazy wykonane w technice olejnej. Obrazy przedstawiają syntetyczne znaki. Te prace nawiązują do minimalizmu poszukiwań malarzy z okresu awangardy. Prace są przykładem że znak może emanować harmonią i prostym pięknem.
 • Wojciech Wełnicki – portret kobiety, fotografia czarno-biała w dużym formacie plakatu.
 • Wystawa jest prezentacją różnych osobowości. Zestaw prac każdego z pedagogów Wydziału Sztuki, Techniki i Komunikacji jest inny. Odbiorcy wystawy będą mieli możliwość zobaczenia że sztuka to szeroka i pojemna dziedzina. Że jest w niej miejsce dla każdego artysty, dla każdej osobowości. Wystarczy poczuć chęć tworzenia sztuki, najlepiej tworzenia z pasją. Takie przesłanie chcielibyśmy przekazać naszym studentom.

Zapraszamy do naszej Galerii , mieszczącej się na Parterze

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.