UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Bardzo wysoka ocena Stosunków Międzynarodowych

Bardzo wysoka ocena Stosunków Międzynarodowych

studenci, grupa, vistula, uniwersytet, na dworze

Polska Komisja Akredytacyjna bardzo wysoko oceniła kierunek Stosunki Międzynarodowe Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Koncepcja kształcenia, program, kadra, wewnętrzny system jakości i infrastruktura uzyskały ocenę „w pełni” – drugą najwyższa w pięciostopniowej skali, a umiędzynarodowienie oraz wsparcie studentów w procesie kształcenia zdobyły notę najwyższą „wyróżniającą”.

Komisja pochwaliła m.in. wykorzystanie szansy, jaką daje praca w wielonarodowej i wielojęzykowej grupie studentów. Na jej uznanie zasłużyła liczba zagranicznych wykładowców w tym tzw. visiting proffessors, korzystanie z najlepszych międzynarodowych wzorców nauczania, liczne wymiany studenckie, Klub Dyplomacji, Studium Języków Obcych oraz nacisk na międzynarodową i międzykulturową edukację.

Komisja bardzo wysoko oceniła także program kształcenia – jako spójny, z ciekawymi specjalnościami, które pozwalają studentom rozwijać się w wybranym obszarze i zdecydowanie odpowiadający na potrzeby pracodawców i instytucji zajmujących się polityką zagraniczną. Dodatkowym atutem jest wyjątkowa na polskim rynku paralelność kształcenia w języku polskim i angielskim, co daje studentom możliwość zmiany języka w czasie studiów. PKA pochwaliła też sposób egzaminowania oraz dyplomowania.

Wsparcie studentów w procesie dydaktycznym oceniono jako wzorowe i podkreślono indywidualne podejście do każdego studenta. Pochwalono system kontroli poprawy jakości. Szczególnie wyróżniono nowatorski program mentoringu. Na minus zaliczono jedynie kolejki do niektórych działów obsługujących studentów.

Uznano, że wykorzystanie przez Stosunki Międzynarodowe nauk ekonomicznych i z zakresu zarządzania wychodzi naprzeciw oczekiwaniom otoczenia i rynku pracy. PKA pochwaliła też jakość kadry naukowej, jej aktywność na polu międzynarodowym, podnoszenie kwalifikacji, współpracę z zagranicznymi uczelniami oraz wartościowe publikacje książkowe i artykuły. Na dodatkową uwagę zasłużył fakt, że studenci są angażowani do badań naukowych już na pierwszym roku studiów.

Bardzo wysoko oceniono aktywne podejście do współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Program nie tylko powstaje, ale jest też realizowany pod okiem praktyków. Za ogromny atut uczelni uznano wykorzystanie sieci zawodowych kontaktów. Pochwały zebrała też infrastruktura uczelni, w tym biblioteka.

Kontrola PKA została przeprowadzona 25-26 maja 2017 r.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.