UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Nasz wykładowca nagrodzony wyróżnieniem International Photography Awards 2015.

Nasz wykładowca nagrodzony wyróżnieniem International Photography Awards 2015.

28 września ogłoszono nazwiska laureatów nagrody „International Photo Awards – The Best Photographer of the year” przyznawanej corocznie w USA dla najlepszych fotografii świata. W kategorii najlepszy album fotograficzny roku honorowym wyróżnieniem nagrodzony został wykładowca Europejskiego Wydziału Sztuk AFIBV – dr. Paweł Opaliński.

W tegorocznej edycji konkursu, międzynarodowe jury złożone z kuratorów, fotoedytorów, właścicieli galerii, dyrektorów artystycznych i luminarzy świata fotografii, dokonało selekcji z 27000 tysięcy prac zgłoszonych ze 104 krajów. Wśród profesjonalistów, w kategorii najlepszy album fotograficzny roku, album wydany przez dr Opalińskiego nagrodzony został aż w trzech kategoriach: documentary, fine art, people. Gratulujemy!Nagrodzony album opublikowany został jako wydawnictwo towarzyszące – wraz z prezentacją multimedialną – projektowi 'Poruszeni – zapis transcendentalny’, który Opaliński realizował w Watykanie w 2011 i 2014 roku. Dwa cykle z tego projektu otrzymały już honorowe wyróżnienia w ubiegłorocznej edycji International Photography Awards w Los Angeles. Gratulujemy!

International Photography Awards, organizowany w Los Angeles/USA, jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych świata. Corocznie bierze w nim udział blisko 20.000 uczestników. Nagrody przyznawane w konkursie nazywane są „Oscarami fotografii”. Wsród dotychczasowych laureatów, nagrodzonymi statuetkami Lucie Awards – przyznawanymi za całokształt twórczości – znaleźli się m.in. m.in.: Henri Cartier Bresson, Robert Evans, Marry Elen Mark, Annie Leibowitz, Sebastiao Salgado, Helmut Newton, Peter Lindbergh, Richard Avedon, David Bailey, Elliott Erwitt, Agencja Magnum Photos, Jousef Koudelka, Erwin Olaf, Nobuyoshi Araki, Joel Meyerowitz i Martin Parr. W tym roku po raz 13 Lucie Foundation przyznała nagrody oraz tytuły Fotografa Roku najlepszym fotografom świata – lista laureatów ogłoszona zostanie na uroczystej gali w Carnegie Hall w Nowym Jorku 27 października. Paweł Opaliński wyróżniony został w konkursie już po raz dziesiąty.

Nagrodzony album opublikowany został przez Muzeum Diecezjalne w Kielcach jako wydawnictwo towarzyszące projektowi ‘Poruszeni – zapis transcendentalny’, który Opaliński realizował w Watykanie w 2011 i 2014 roku. Dwa cykle zdjęciowe z tego projektu – ‘The Babel’s Tower – postscriptum’ i ‘Photosacrum’ otrzymały już honorowe wyróżnienia w ubiegłorocznej edycji International Photo Awards. W czerwcu br. album ‘Poruszeni – zapis transcendentalny’ nagrodzony został również międzynarodowym wyróżnieniem Prix de la Photographie Paris przyznawanym przez fundację Paris Photography Prize.

http://www.photoawards.com/winner/zoom.php?eid=8-101317-15

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Logistyka Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac MBA Women in Leadership Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.