UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wykład dla Klubu Historii Dyplomacji

Wykład dla Klubu Historii Dyplomacji

Przyczyny wojny rosyjsko-japońskiej, kuchnia dyplomatyczna oraz wpływ czynników pozaobiektywnych na stosunki międzynarodowe były tematem wykładu zorganizowanego przez powstający Klub Historii Dyplomacji.

W środę, 12 grudnia 2015 o godzinie 12.00 w Bibliotece Uczelni Vistula odbył się wykład dr. Przemysława Piotra Damskiego pt. Wielka Brytania i przyczyny wojny rosyjsko-japońskiej, 1904-1905. Wykład zorganizowali studenci kierunku Stosunki Międzynarodowe powołujący do życia Klub Historii Dyplomacji.

Podczas wykładu przedstawiono zagadnienia związane z kwestiami gospodarczymi i dyplomatycznymi skomplikowanej sytuacji międzynarodowej przełomu XIX i XX w., skutkującymi wybuchem wojny między Rosją i Japonią. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się więcej o tzw. „kuchni dyplomatycznej”, odmiennych szkołach uprawiania dyplomacji oraz wpływie na stosunki międzynarodowe czynników pozaobiektywnych, jak uwarunkowania kulturowe, kwestie filozoficzne, sympatie i antypatie dyplomatów i polityków. Jednym z podjętych problemów było rozważenie kwestii tzw. „World War Zero” tj. potencjalnego przerodzenia się konfliktu w globalny, co, ze względu na ówczesne powiązania sojusznicze, było realnym zagrożeniem.

Na prośbę studentów poruszono też kwestię postrzegania wojny rosyjsko-japońskiej w Rosji oraz wpływu tego konfliktu na późniejsze stosunki międzynarodowe.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować pracownikom Biblioteki Uczelni Vistula, w szczególności jej dyrektorowi Panu Łukaszowi Batoremu, za życzliwe przyjęcie i opiekę techniczną.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.