UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wybitny znawca malarstwa europejskiego gościem GUV

Wybitny znawca malarstwa europejskiego gościem GUV

Prof. Igor Svetlov opowie m.in. o twórczości Gustave’a Moreau, Maxa Klingera czy Gustava Klimta. Podczas prelekcji nie zabraknie też polskich wątków. Znawca europejskiego malarstwa przybliży dzieła Jacka Malczewskiego i Stanisława Wyspiańskiego. Wykłady odbędą się 13 i 14 maja 2014 r. w godz. 13.00-16.00, AULA nr 1.
Wstęp wolny.

Program wykładów:

13 maja wtorek ( 13:00-16.00)
Drogi Europejskiego symbolizmu
 14 maja środa od 13:00-16.00
Symbolizm Rosyjski
Gustave Moreau ( Francja) Mikhail Vrubel (Demony)
Fernand KhnooffPrzedstawiciele Towarzystwa Niebieska Róża
Przejrzenia Jamesa EnsoraDaleki Wschód w malarstwie rosyjskim (Martiros Sarian, Pawel Kuzniecow)
Arnold Bocklin „Wyspa umarłych” ( Niemcy)Kuzma Pietrow-Wodkin: Symbole historyczne Młoda Polska
Max Klinger (rzeźba Beethoven)Twórczość Jacka Malczewskiego
Vienna Secession- Gustav Klimt: Beethoven friezeTematy z historii polskiej
Anglia – od Pre-Raphaelitów do Oscara Wilde’aStanisław Wyspiański – secesyjny krajobraz w sztuce polskiej

Prof. Igor Svetlov – historyk sztuki, prezes na wydziale Sztuki Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie oraz wykładowcą w V.I. Surikov Instytut w Moskwie.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.