UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Współpraca buduje!

Współpraca buduje!

studenci, grupa, w sali, czapka mikołaja

Po raz pierwszy w historii Chór Uczelni Vistula pod dyrekcją Agnieszki Zińczuk włączył do swego repertuaru piosenkę w języku hiszpańskim. To fantastyczny efekt współpracy z Kołem Naukowym Iberystów, który działa pod opieką mgr Karoliny Nurii Czępińskiej.

W ramach wspólnego projektu studenci przygotowali utwór „La Llorona”, co w języku hiszpańskim znaczy Płaczka. Jest to piosenka o niezwykłej kobiecie, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Meksyku. Nadają jej pierwiastek metafizyczny, wierząc, że La Llorona jest aztecką boginią, patronką rasy Chihuacóatl. Utrzymują, że przed podbojem tych terenów przez Hiszpanów na wodach jeziora Texcoco zaczęła pojawiać się kobieta, odziana w białą szatę i opłakująca swoją rasę.

1 i 2 listopada celebrowany jest w Meksyku Dzień Zmarłych. Día de Muertos to czas barwnej, radosnej fiesty. W kulturze meksykańskiej śmierć postrzegana jest jako naturalna część cyklu ludzkiego.

Vistula University Choir – „La Llorona” (arr. Agnieszka Zińczuk)
śpiew: Luana Arouca, Agnieszka Zińczuk
gitara: Agnieszka Zińczuk

Zapraszamy do Chóru Uczelni Vistula oraz na studia w zakresie filologii hiszpańskiej.

Z nami nauczysz się języka śpiewająco!

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej