DNI OTWARTE ONLINE - 40% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Współpraca buduje!

Współpraca buduje!

studenci, grupa, w sali, czapka mikołaja

Po raz pierwszy w historii Chór Uczelni Vistula pod dyrekcją Agnieszki Zińczuk włączył do swego repertuaru piosenkę w języku hiszpańskim. To fantastyczny efekt współpracy z Kołem Naukowym Iberystów, który działa pod opieką mgr Karoliny Nurii Czępińskiej.

W ramach wspólnego projektu studenci przygotowali utwór „La Llorona”, co w języku hiszpańskim znaczy Płaczka. Jest to piosenka o niezwykłej kobiecie, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Meksyku. Nadają jej pierwiastek metafizyczny, wierząc, że La Llorona jest aztecką boginią, patronką rasy Chihuacóatl. Utrzymują, że przed podbojem tych terenów przez Hiszpanów na wodach jeziora Texcoco zaczęła pojawiać się kobieta, odziana w białą szatę i opłakująca swoją rasę.

1 i 2 listopada celebrowany jest w Meksyku Dzień Zmarłych. Día de Muertos to czas barwnej, radosnej fiesty. W kulturze meksykańskiej śmierć postrzegana jest jako naturalna część cyklu ludzkiego.

Vistula University Choir – „La Llorona” (arr. Agnieszka Zińczuk)
śpiew: Luana Arouca, Agnieszka Zińczuk
gitara: Agnieszka Zińczuk

Zapraszamy do Chóru Uczelni Vistula oraz na studia w zakresie filologii hiszpańskiej.

Z nami nauczysz się języka śpiewająco!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +47

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.