UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wspólnie poprawiajmy bezpieczeństwo chemiczne

Wspólnie poprawiajmy bezpieczeństwo chemiczne

Początek: czw., 09 maj 2019, 10:00

Czujemy puls świata i reagujemy na wyzwania. Akademia Finansów i Biznesu Vistula, to uczelnia, w której mają miejsce ważne, interesujące i ekscytujące wydarzenia.

To dla nas wielka satysfakcja, że jako partner Fundacji Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS) możemy gościć uczestników międzynarodowego seminarium na temat zaspokajania rosnących potrzeb w zakresie edukacji, szkoleń i badań w dziedzinie bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego. Jesteśmy również partnerem międzynarodowego projektu „Rozwój bezpieczeństwa chemicznego w Jordanii i Regionie Bliskiego Wschodu” oraz w Międzynarodowej Sieci Badań i Rozwoju CHEMSS EDU R&D NETWORK. i Inauguracja obu ważnych inicjatyw nastąpiła w Vistuli w dniach od 18 do 21 września.

Bezpieczeństwo chemiczne i ekologiczne należą do najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Celem jest ochrona ludzi, społeczeństwa, środowiska i żywności przed umyślnym lub nieumyślnym uwolnieniem toksycznych związków chemicznych. Szybka ekspansja przemysłu chemicznego i stosowanie chemikaliów w krajach rozwijających się, choć nie tylko tam, nie koresponduje z odpowiednim wzrostem wiedzy i praktyk w zakresie bezpieczeństwa chemicznego. Rośnie więc znaczenie kształcenia specjalistów w tym zakresie.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula odgrywa wiodącą rolę w promowaniu bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego. Jego zagwarantowanie wymaga powstania skutecznego systemu szkoleń i stworzenia kadry ekspertów, którzy będą o nie dbali. Chcemy stać się liderem w tym zakresie.

Kanclerz Grupy Uczelni Vistula dr Zdzisław Rapacki przez 6 lat przewodniczył polskiej delegacji w obradach I Komitetu (ds. rozbrojenia) Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Przewodniczył też Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie, gdzie tematy bezpieczeństwa chemicznego były elementem procesów rozbrojeniowych.

Bezpieczeństwo chemiczne i ekologiczne to wyzwania globalne, ale także problem każdego z nas z osobna. Razem możemy je poprawiać – to jest nasza ambicja. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula wiemy, jak ważne są w tej materii edukacja, budowanie relacji z przemysłem i kreowanie rynku profesjonalistów.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.