UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Kto jest winny recesji i zastoju z ostatnich lat?

Kto jest winny recesji i zastoju z ostatnich lat?

Funkcjonowanie ryków finansowych było kluczową przyczyną recesji i długotrwałego zastoju gospodarczego w USA i strefie Euro, jakie nastąpiły kryzysie z 2008-2009 roku – przekonują autorzy artykułu „Drivers of the post-crisis slump in the Eurozone and the US”. Publikacja naukowa, której współautorem jest pracownik naszej uczelni, Rafał Raciborski, ukazała się 27 kwietnia na łamach VOXEU.org.

Późniejszy, długotrwały zastój w strefie Euro ma, według autorów, wiele źródeł w tym niski wzrost produktywności i niski poziom inwestycji kapitałowych związany z utrzymującym się kiepskim stanem europejskiego sektora finansowego.
Portal VOXEU.org, utworzony przez CEPR (The Center for Economic and Policy Research) w 2007 roku, jest platformą wymiany poglądów i prezentowania analiz przez wiodących ekonomistów na świecie.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.