UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wernisaż zbiorowej wystawy członków klubu FOTO-VISTULA

Wernisaż zbiorowej wystawy członków klubu FOTO-VISTULA

W piątek 6 listopada 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie odbył się wernisaż zbiorowej wystawy członków klubu FOTO-VISTULA, klubu działającego przy AFiB Vistula i SGTiR.

Zaprezentowano 25 czarno-białych portretów wykonanych łącznie przez siedmiu autorów, w tym opiekuna Klubu R.Lipińskiego, który w trakcie otwarcia przedstawił autorów zdjęć, dorobek Klubu oraz zaprezentował Uczelnię, jej międzynarodowy i międzykulturowy charakter. Dla większości osób obecnych na wernisażu było to pierwsze spotkanie z VISTULĄ, padło sporo pytań, widać było nieukrywane zainteresowanie, padły deklaracje współpracy w przyszłości.

Wystawa nie byłaby możliwa bez pomocy mazurskich przyjaciół FOTO-VISTULI. Szczególne podziękowania dla http://mbp.miastoszczytno.pl/ za organizację wystawy, dla Ośrodka www.mazury-dom.eu za zakwaterowanie oraz dla http://www.fundacja-kreolia.mazury.pl/ za oprawę muzyczną.

Wszystkie zdjęcia, jednolite stylistycznie to dorobek z kilku plenerów, przewaznie na Mazurach. Na zdjęciach widzimy głownie studentki, koleżanki „z ławki”, lecz pokazane inaczej, trochę tajemniczo, trochę demonicznie … zawsze w miejscu i czasie, gdzie światło gra główną rolę. Pomysł na wystawę zakładał wykreowanie własnego stylu tak, aby nie powielać utartych schematów. Czy się udało? … można sprawdzić na miejscu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie, przy ul. Polskiej 8. Wystawa będzie otwarta do dnia 27 listopada 2015r.

Korzystając z okazji przez całą sobotę i niedzielę fotografowano urokliwe, tym razem jesienne Mazury. Jest szansa na kolejne, udane fotografie.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej