DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Wernisaż wystawy „Synergia baśni”

Wernisaż wystawy „Synergia baśni”

obraz, sztuka

Wszystkich miłośników sztuki zachęcamy do udziału w wernisażu wystawy „Synergia baśni“, której autorką jest Zuzanna „Zejda” Lewandowska, artystka i wykładowczyni Europejskiego Wydziału Sztuk Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Projekt powstał z zamiłowania do baśni archetypowej i jest subiektywną formą wizualizacji wybranych przez artystkę utworów baśniowych.

Prace powstały z inspiracji książką Clarissy Pinkoli Estés pod tytułem: “Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach”. Zostały również stworzone na użytek pracy doktorskiej, którą „Zejda“ obroniła w maju 2017 roku na UMCS-ie w Lublinie

Biogram:

Zuzanna „Zejda” Lewandowska ukończyła Wydział Malarstwa, Grafiki, Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Obecnie wykłada na Europejskim Wydziale Sztuk w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Artystka zaczynała jako projektant graficzny, tworząc projekty okładek książkowych dla takich wydawnictw jak: W.A.B, Czytelnik, Media Rodzina. Obecnie zajmuje się ilustracją autorską.

Zapraszamy 24 marca o godz. 17:00 w Galerii U do Domu Kultury Stokłosy na ul. Lachmana 5. Wystawę będzie można podziwiać do 24 kwietnia.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.