UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Jak usprawnić zarządzanie projektami sektora publicznego – wyniki badań dr. Gasika

Przez 4 lata w ponad 60 krajach prowadzone były pionierskie w skali światowej badania nad zarządzaniem projektami sektora publicznego pod kierunkiem dr. Stanisława Gasika, wykładowcy Grupy Uczelni Vistula. Projekt „Model Dojrzałości Krajowych Systemów Realizacji Projektów Sektora Publicznego” był realizowany w ramach konkursu SONATA 4 Narodowego Centrum Nauki.

Badania zostały przeprowadzone w 66 krajach i wzięło w nich udział blisko 500 osób. Przepworowadozno również 37 wywiadów z uczestnikami procesów zarządzania projektami sektora publicznego w pięciu krajach: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Argentynie i Australii. W wyniku tych wszystkich prac łącznie zidentyfikowano ponad 1700 praktyk zarządzania projektami sektora publicznego. Praktyki te stanowiły podstawę do opracowania i opublikowania ostatecznych wyników projektu, obejmującymi m.in wprowadzenie nowego pojęcia Krajowego Systemu Realizacji Projektów Sektora Publicznego (KSRPSP), zbudowanie procesowego modelu zarządzania projektami sektora publicznego czy określenie piętnastu hipotetycznych czynników sukcesu projektów sektora.

Zarządzanie projektami w administracji jest elementem szerszego kontekstu. Dzięki projektom realizowane są cele strategiczne. Zarządzanie projektami jest konieczne do wprowadzania rozwiązań innowacyjnych – podkreśla ich autor.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej