UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Unia Europejska wobec Rosji, wczoraj, dziś, jutro

Unia Europejska wobec Rosji, wczoraj, dziś, jutro

Początek: sob., 09 maj 2015, 10:00
Koniec: sob., 09 maj 2015, 12:00

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki odniesie się m.in. do tezy o braku jedności Unii Europejskiej wobec Rosji, omówi sankcje wobec Moskwy, a także politykę UE wobec Kremla na tle relacji Waszyngton – Moskwa. Spotkanie obędzie się 9 maja 2015 r. w godz. 10.00-12.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wstęp wolny.

Uczestnicy spotkania „Unia Europejska wobec Rosji, wczoraj, dziś i jutro” poznają także historię ewolucji stosunków UE z Rosją, omówiona zostanie działalność rosyjskiego lobby politycznego i ekonomicznego w Europie Zachodniej. Będzie można także dowiedzieć się, jak prezentowana jest Unia Europejska w Rosji oraz jaki jest stosunek UE wobec ekonomicznej sytuacji Rosji.

  •  Poseł Czarnecki jest cenionym specjalistą w tematyce polityki zagranicznej Unii Europejskiej i jednym z najbardziej aktywnych posłów w Parlamencie Europejskim. Jestem przekonany, że spotkanie z nim pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć może nie zawsze oczywistą politykę UE wobec Rosji – zachęca prof. Longin Pastusiak, dyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula, organizator spotkania.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Naukowej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3 (w pobliżu stacji metra Stokłosy).

Ryszard Czarnecki – od 2014 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, został trzykrotnie wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego. W 2008 r. „The Parliament Magazine” ogłosił go  „Eurodeputowanym Roku 2008”, jako trzeciego Polaka w historii, po J. Buzku i J. Olbrychcie. W 2000 r. został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Prawa Europejskiego, w latach 1998 – 1999 pełnił funkcję Ministra – Członka Rady Ministrów, odpowiedzialnego za informowanie o Unii Europejskiej w Polsce, w 1993 r. był wiceministrem kultury i sztuki w rządzie Hanny Suchockiej. 

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.