UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Ukraina musi grać w dwa ognie

Ukraina musi grać w dwa ognie

Ryzyku eskalacji konfliktu na Ukrainie poświęcony jest artykuł, „Ukraina musi grać w dwa ognie” autorstwa dr. Jana Musia,analityka Zakładu Badań nad Konfliktami Akademii Finansów i Biznesu Vistula. To trzecia publikacja w ramach współpracy naszej Uczelni z Obserwatorem Finansowym.

Autor zauważa, że jeszcze niedawno na mapie ryzyka Ukraina znajdowała się w grupie państw takich, jak Irak, Iran czy kraje środkowej Afryki. Ostatnia aktualizacja świadczy o poprawie wszystkich analizowanych czynników. To nie znaczy jego zdaniem, że ryzyko zniknęło.

Dr Jan Muś ocenia, że Ukraina znajduje się między młotem a… młotem. Ma tu na myśli interesy Rosji oraz Unii Europejskiej wobec tego kraju. Jednocześnie dostrzega gospodarcze problemy Ukrainy, której PKB od początku kryzysu skurczył się skurczył się o 16,5 proc., a której liczba ludności spadła o prawie 7 milionów.

Czy w tej sytuacji Ukraina może spać spokojnie?

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem znajdującym się TUTAJ

Dotąd w cyklu ukazały się również:

Stabilna gospodarka to szansa na utrzymanie kruchych porozumień na Bałkanach

Białoruski kryzys gospodarczy jest skutkiem i przyczyną jednocześnie

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej