UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Ukraina musi grać w dwa ognie

Ukraina musi grać w dwa ognie

Ryzyku eskalacji konfliktu na Ukrainie poświęcony jest artykuł, „Ukraina musi grać w dwa ognie” autorstwa dr. Jana Musia,analityka Zakładu Badań nad Konfliktami Akademii Finansów i Biznesu Vistula. To trzecia publikacja w ramach współpracy naszej Uczelni z Obserwatorem Finansowym.

Autor zauważa, że jeszcze niedawno na mapie ryzyka Ukraina znajdowała się w grupie państw takich, jak Irak, Iran czy kraje środkowej Afryki. Ostatnia aktualizacja świadczy o poprawie wszystkich analizowanych czynników. To nie znaczy jego zdaniem, że ryzyko zniknęło.

Dr Jan Muś ocenia, że Ukraina znajduje się między młotem a… młotem. Ma tu na myśli interesy Rosji oraz Unii Europejskiej wobec tego kraju. Jednocześnie dostrzega gospodarcze problemy Ukrainy, której PKB od początku kryzysu skurczył się skurczył się o 16,5 proc., a której liczba ludności spadła o prawie 7 milionów.

Czy w tej sytuacji Ukraina może spać spokojnie?

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem znajdującym się TUTAJ

Dotąd w cyklu ukazały się również:

Stabilna gospodarka to szansa na utrzymanie kruchych porozumień na Bałkanach

Białoruski kryzys gospodarczy jest skutkiem i przyczyną jednocześnie

Udostępnij ten post

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.