UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Twarde i miękkie środki bezpieczeństwa – otwarte seminarium amb. Jerzego Nowaka

Twarde i miękkie środki bezpieczeństwa – otwarte seminarium amb. Jerzego Nowaka

Konflikt na Ukrainie sprawił, że w świecie zachodnim nasiliły się symptomy nowego spojrzenia na potrzeby obronne. Jednak jaką państwa Europy powinny przyjąć strategię? Więcej na ten temat opowie dr hab. Jerzy M. Nowak, ambasador tytularny, podczas otwartego seminarium. Spotkanie odbyło się 18 listopada 2014 r. (wtorek) o godz. 10.00, w sali 21 Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Współczesna europejska kultura obronna uznaje pokój jako cel sam w sobie. Przed konfliktem na Ukrainie można było zaobserwować nasilenie się postaw pacyfistycznych. Pojawiły się nawet postulaty likwidacji sił zbrojnych. Krytykowano militarną rolę Stanów Zjednoczonych.

Jednak sytuacja na wschodzie Ukrainy wymusza zupełnie inną postawę. Można obecnie obserwować wzrost czynnika militarnego i siły w kształtowaniu sytuacji na obszarze euroatlantyckim. Coraz bardziej też kwestionowane są pacyfistyczne aspekty kultury bezpieczeństwa na Zachodzie.

Ambasador Jerzy Nowak przeanalizuje nastroje panujące obecnie na arenie międzynarodowej w ramach prelekcji pt. Wzmocnienie czy osłabienie tendencji do użycia siły w strefie euroatlantyckiej? „Twarde” i „miękkie” środki bezpieczeństwa.

Organizatorem otwartego seminarium jest Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.