UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Turystyka w zrównoważonym rozwoju miast metropolitarnych” – międzynarodowa konferencja przełożona na 2021 rok

„Turystyka w zrównoważonym rozwoju miast metropolitarnych” – międzynarodowa konferencja przełożona na 2021 rok

warszawa, wieżowce, panorama, wieczór, centrum

W związku z ciągle niepewną sytuacją epidemiczną, a także podjęciem przez liczne uczelnie decyzji o zawieszeniu organizacji konferencji i wstrzymaniu zezwoleń na uczestnictwo w nich, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula przekłada na rok 2021 międzynarodową konferencję „Turystyka w zrównoważonym rozwoju miast metropolitarnych”.

Organizatorzy z wielkim żalem podjęli decyzję o przełożeniu konferencji, mając świadomość zaangażowania wielu osób i planów związanych z tym wydarzeniem. Spotkanie zostało zaprojektowane jako forum o charakterze międzynarodowym. Trudno je dzisiaj zorganizować z uwagi na zakłócenia w transporcie lotniczym i zamknięcie wielu granic.

Turystyka i wielkie miasta w obliczu pandemii
Temat przewodni konferencji „Turystyka w zrównoważonym rozwoju miast metropolitarnych” jest dziś szczególnie ważny. W obliczu wielkich zagrożeń stanął bowiem nie tylko sektor turystyki, ale także wielkie miasta. Pandemia koronawirusa paradoksalnie unaoczniła znaczenie turystyki jako czynnika rozwoju gospodarczego i ważny składnik jakości życia współczesnych społeczeństw.

Wielkie wyzwania przed sektorem turystyki
Skutki pandemii szczególnie silnie odczuli właśnie mieszkańcy miast, co skłania do zastanowienia się, jak wobec globalnych wyzwań zapewnić trwały rozwój turystyki w pełni wykorzystując jej pozytywny wpływ na otoczenie i minimalizując zagrożenia.

Organizatorzy mają nadzieję, że te niezwykle ważne zagadnienia będą przedmiotem dyskusji w nowym terminie konferencji, który zostanie ogłoszony na początku 2021 roku.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.