UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Trzydziestolecie restytucji kapitalizmu w Polsce – blaski i cienie

Trzydziestolecie restytucji kapitalizmu w Polsce – blaski i cienie

Początek: pon., 20 maj 2019, 09:00

W czerwcu 2019 r. mija trzydzieści lat od przełomu politycznego, który umożliwił przywrócenie stosunków kapitalistycznych w Polsce. Dzięki temu nastąpiły zmiany struktury społecznej, urynkowienie gospodarki i jej otwarcie na świat oraz dołączenie do integrującej się Europy, co w sumie pozwoliło na stopniowe przezwyciężanie zapóźnienia cywilizacyjnego kraju i znaczące podniesienie dobrobytu społecznego. Odbyło się to jednak przy stosunkowo dużych kosztach.

Powstaje pytanie, czy nie można było uniknąć niektórych kosztów, a nawet osiągnąć więcej? Czy przy okazji przebudowy gospodarki i stosunków społecznych nie popełniono istotnych błędów rzutujących na stabilność sytemu państwa? Jakie są perspektywy dalszego rozwoju?

Konferencja Instytutu Finansów Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych AFiB Vistula: „Trzydziestolecie restytucji kapitalizmu w Polsce – blaski i cienie” będzie miała interdyscyplinarny charakter, umożliwiając wymianę poglądów przedstawicielom nauk społecznych z całego kraju. Jej celem jest przedstawienie różnych aspektów polskiej transformacji. Uczestnicy konferencji podsumują dorobek XXX-lecia na różnych polach, dokonując porównań z innymi krajami. Przeanalizują mocne i słabe strony procesu przemian ustrojowo-systemowych w Polsce.

Serdecznie zapraszamy

20 maja 2019 r., godz. 9:00, aula 2A

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.