Strona główna / News / Teraz możecie zmieniać świat! Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024 w Uczelniach Vistula

Baner z napisem "Graduation 2024"

Kolejni absolwenci pożegnali się z Uczelniami Vistula. Uroczystość zakończenia Roku Akademickiego 2023/2024 była pełna wzruszeń i refleksji. List gratulacyjny do społeczności akademickiej przesłał marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, życząc absolwentom dalszych sukcesów i pomyślności.

To było piękne i radosne popołudnie. Uroczystość zakończenia Roku Akademickiego 2023/2024 odbyła się w eleganckiej scenerii Hotelu Hilton w Warszawie. Absolwenci świętowali zakończenie studiów w towarzystwie swoich rodzin i przyjaciół. – To jest szczególny moment dla nas wszystkich – mówił dr hab. Wawrzyniec Konarski, profesor i rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. – Jak wiecie, żyjemy w bardzo trudnych czasach. Potrzebni są dziś ludzie, którzy będą mogli powstrzymać te złe tendencje.

Dr hab. Krzysztof Celuch, profesor i rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula podziękował zebranym za zaufanie, jakie okazali uczelni i jej wykładowcom. – To jest wasz dzień. Zmieniacie się dziś z wietrzyka w prawdziwy huragan – mówił, nawiązując do obchodów światowego dnia wiatru. –

Możecie zmieniać świat. Pamiętajcie przy tym, bądźcie dobrymi ludźmi i wspierajcie swoje rodziny.

Podczas uroczystości wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce. Otrzymali je:

• Karolina Sawulska – Dietetyka,
  • Aleksandra Konkol – Dietetyka,
  • Magdalena Szawlińska – Dietetyka,
  • Angelika Połaska-Borkowicz – Grafika,
  • Laura Serikbayeva – Zarządzanie,
  • Marek Zdulski – Informatyka,
  • Paweł Traczyk – Informatyka.

Wyróżniono również grupę studentów za wybitne osiągnięcia sportowe realizowane w ramach AZS Vistula.

Wiele ciepłych słów wdzięczności popłynęło w kierunku wykładowców Uczelni Vistula. –

Vistula dała mi więcej, niż oczekiwałam – podkreśliła Nikola Naus, przemawiając w imieniu studenckiej społeczności SGTiH Vistula. – Uczelnia otworzyła przede mną wiele drzwi. Dzięki niej mam pracę, którą naprawdę kocham. Dała mi pewność, że poradzę sobie w branży oraz mnóstwo wspaniałych wspomnień, które zostaną ze mną na zawsze. Najważniejsze jest jednak to, że w Vistuli spotkałam przyjaciół z całego świata.

Sahir Uppel, absolwent AFiB Vistula Vistuli wyraził z kolei podziw, że w Vistuli szanowana jest każda kultura. – Dla mnie Vistula jest domem dla każdego – mówił. – Tu nauczyłem się, że nie jest ważne skąd pochodzisz, jaki jest kolor twojej skóry czy kultura, ale jakim jesteś człowiekiem.

Po części oficjalnej był czas na zabawę i liczne atrakcje.

Dziękujemy za udział w uroczystości zakończenia Roku Akademickiego 2023/2024. Życzymy pięknych planów na przyszłość i spełnienia marzeń.