UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Targi tymczasowej pracy – JobDay

Targi tymczasowej pracy – JobDay

Studenci stacjonarni poszukują możliwości zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych lub zarobienia pieniędzy potrzebnych na własne utrzymanie. Nie jest to łatwe, ponieważ pracodawcy najczęściej oferują zatrudnienie „full time”. W odpowiedzi na te potrzeby aktywnych studentów, Biuro Karier Akademii Finansów i Biznesu Vistula zorganizowało pierwsze targi pracy tymczasowej – JobDay.

Zaprosiliśmy do współpracy właśnie tych pracodawców, którzy pomagają studentom pogodzić naukę i pracę – oferują elastyczny czas i formy zatrudnienia. Zainteresowanie ofertami prezentowanymi na targach przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

22 października uczelniany korytarz naszego kampusu został zagospodarowany przez przedstawicieli firm: Adecco Poland, Securitas oraz Solid Security. Sponsorami wydarzenia byli: Pekao S.A oraz Bank Millennium.

Firmy zapewniły studentom nie tylko prezentację ofert pracy, ale także profesjonalne doradztwo w ich poszukiwaniu. Uczestnicy wydarzenia najczęściej pytali konsultantów o szczegóły przygotowania dokumentów aplikacyjnych, możliwość odbycia praktyk oraz obecną sytuację na rynku pracy.

Adecco Poland zorganizowało także warsztaty, podczas których studenci mieli okazję poznać realia rynku pracy i sposoby poszukiwania ciekawych ofert.

„Uwielbiamy brać udział w tego typu wydarzeniach i cieszy nas ogromne zainteresowanie wśród studentów. Nasze stoisko odwiedziło ponad 300 studentów. Studenci nie wiedzą jak i gdzie szukać pracy – a my jesteśmy po to, by wskazywać im drogę. Podczas JobDay zorganizowaliśmy również konkurs. Polegał na jak najlepszym przedstawieniu się pracodawcy w maksymalnie 5 zdaniach. Tzw. elevator speech, czyli prezentacja windowa. Zebraliśmy ponad 50 zgłoszeń. Wyniki zostaną ogłoszone przez firmę 31 października.” – relacjonuje Pani Agnieszka Izdebska z firmy Adecco Poland

Pan Robert Werstak z firmy Securitas podsumował efekty: „Oferujemy studentom płatne praktyki w działach IT, Administracji, Kadrach i Płacach oraz innych. Podczas targów zgłosiło się do naszej firmy ponad 60 chętnych do pracy studentów. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem!”

Już wkrótce na stronie uczelni specjalnie dla Was zostaną zamieszczone porady firmy Adecco dotyczące sposobu szukania pracy i pisania CV!

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.