DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Sukces studentki Vistuli w Indonezji

Sukces studentki Vistuli w Indonezji

medal, dyplom, kobieta

Studentka Vistuli Bunga Almia Gane Sari Santina Putri ma swój udział w opracowaniu innowacyjnej technologicznej zabawki do nauki języka angielskiego dla przedszkolaków w Indonezji. Produkt zdobył już ważne nagrody i wejdzie do masowej produkcji.

Badania wskazują, że poziom znajomości języka angielskiego w Indonezji jest bardzo niski. Kraj ten zajmuje 71. miejsce na 100 krajów, w których prowadzono badania.

Studenci ze stanowego Uniwersytetu Malang postanowili znaleźć rozwiązanie tego problemu. Wyszli ze słusznego założenia, że Indonezyjczyków należy uczyć angielskiego od najmłodszych lat.

Zespół, do którego weszła również studentka filologii angielskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula Bunga Almia Gane Sari Santina Putri opracował FELA Playmat – innowacyjną technologiczną zabawkę edukacyjną w formie maty do nauki języka angielskiego dla przedszkolaków – FELA Playmat. Jest ona wyposażona w interaktywną klawiaturę z ekranem LCD. W Indonezji nie było dotąd podobnego produktu. Teraz, dzięki wykorzystaniu nowego rozwiązania, nauka języka angielskiego będzie bardziej efektywna i przyjemna.

Projekt FELA Playmat może być w przyszłości rozwijany i dostosowany również do nauki na wyższym poziomie. Zabawka zdobyła już dwa medale na międzynarodowych imprezach – złoty medal w konkursie World Science, Environment and Engineering Competition i srebrny podczas Indonesia Education International Innovative Competition.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.