DNI OTWARTE ONLINE -30% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Studia z globalnymi możliwościami – 1. miejsce w rankingu Perspektyw

Studia z globalnymi możliwościami – 1. miejsce w rankingu Perspektyw

Studenci z 80 krajów, wszystkie kierunki prowadzone w dwóch językach i międzynarodowa kadra – Akademia Finansów i Biznesu Vistula awansowała na 1. miejsce pod względem umiędzynarodowienia w rankingu Perspektyw 2017. Pokonała wszystkie uczelnie prywatne i publiczne.

Globalne możliwości to motto Uczelni. W tym roku akademickim korzysta z nich 4 228 studentów pochodzących z 80 krajów – w tym z Polski (1947), Ukrainy (1283), Białorusi (159), ale też m.in. z odległych Chin, Laosu, Wietnamu czy Zambii. Globalną perspektywę mają też pochodzący z 19 krajów wykładowcy. Wśród nich są byli i obecni dyplomaci m.in. prof. Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych, prof. Jerzy M. Nowak, wieloletni ambasador przy NATO czy kanclerz Uczelni dr Zdzisław Rapacki, były ambasador przy Biurze Narodów Zjednoczonych.

– Jesteśmy przekonani, że tylko kadra złożona zarówno z autorytetów naukowych, jak i wybitnych praktyków, daje studentom pełną wiedzę o świecie. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula kładziemy nacisk na praktyczny wymiar edukacji. Dzięki temu nasi absolwenci mają nie tylko ogromną wiedze, ale też są przygotowani do pracy w globalnym biznesie, dyplomacji i są w stanie zakładać własne firmy z międzynarodową perspektywą – mówi prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wszystkie kierunki na AFiB Vistula są prowadzone po polsku i po angielsku. W ramach Erasmusa Uczelnia daje możliwość studiowania w 40 krajach. Aż 70% studentów 3. roku ma pracę. Dzięki umowom o współpracy ze 131 firmami na świecie studenci odbywają staże i znajdują zatrudnienie za granicą. Współorganizują też ogólnopolskie i międzynarodowe wydarzenia takie jak Forum CETA, targi EXPO, EASM czy Meetings Week Poland.

Uczelnia jest też centrum wymiany poglądów o kierunku globalnych zmian. Cyklicznie organizuje seminaria i spotkania z międzynarodowymi autorytetami m.in. z komisarz Unii Europejskiej ds. Handlu Cecilią Malmström czy porucznik ukraińskich Sił Powietrznych Nadią Sawchenko oraz europosłami. Przy AFiB Vistula działa Klub Ambasadora, zrzeszający byłych polskich dyplomatów.

Uczelnia należy do najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń na rzecz rozwoju nauki CEEMAN oraz EFMD, i jest w trakcie procesu zdobywania ich akredytacji IQA oraz EQUIS.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.