Strona główna / News / Studia z globalnymi możliwościami – 1. miejsce w rankingu Perspektyw

Studia z globalnymi możliwościami – 1. miejsce w rankingu Perspektyw

Studenci z 80 krajów, wszystkie kierunki prowadzone w dwóch językach i międzynarodowa kadra – Akademia Finansów i Biznesu Vistula awansowała na 1. miejsce pod względem umiędzynarodowienia w rankingu Perspektyw 2017. Pokonała wszystkie uczelnie prywatne i publiczne.

Globalne możliwości to motto Uczelni. W tym roku akademickim korzysta z nich 4 228 studentów pochodzących z 80 krajów – w tym z Polski (1947), Ukrainy (1283), Białorusi (159), ale też m.in. z odległych Chin, Laosu, Wietnamu czy Zambii. Globalną perspektywę mają też pochodzący z 19 krajów wykładowcy. Wśród nich są byli i obecni dyplomaci m.in. prof. Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych, prof. Jerzy M. Nowak, wieloletni ambasador przy NATO czy kanclerz Uczelni dr Zdzisław Rapacki, były ambasador przy Biurze Narodów Zjednoczonych.

– Jesteśmy przekonani, że tylko kadra złożona zarówno z autorytetów naukowych, jak i wybitnych praktyków, daje studentom pełną wiedzę o świecie. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula kładziemy nacisk na praktyczny wymiar edukacji. Dzięki temu nasi absolwenci mają nie tylko ogromną wiedze, ale też są przygotowani do pracy w globalnym biznesie, dyplomacji i są w stanie zakładać własne firmy z międzynarodową perspektywą – mówi prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wszystkie kierunki na AFiB Vistula są prowadzone po polsku i po angielsku. W ramach Erasmusa Uczelnia daje możliwość studiowania w 40 krajach. Aż 70% studentów 3. roku ma pracę. Dzięki umowom o współpracy ze 131 firmami na świecie studenci odbywają staże i znajdują zatrudnienie za granicą. Współorganizują też ogólnopolskie i międzynarodowe wydarzenia takie jak Forum CETA, targi EXPO, EASM czy Meetings Week Poland.

Uczelnia jest też centrum wymiany poglądów o kierunku globalnych zmian. Cyklicznie organizuje seminaria i spotkania z międzynarodowymi autorytetami m.in. z komisarz Unii Europejskiej ds. Handlu Cecilią Malmström czy porucznik ukraińskich Sił Powietrznych Nadią Sawchenko oraz europosłami. Przy AFiB Vistula działa Klub Ambasadora, zrzeszający byłych polskich dyplomatów.

Uczelnia należy do najważniejszych międzynarodowych stowarzyszeń na rzecz rozwoju nauki CEEMAN oraz EFMD, i jest w trakcie procesu zdobywania ich akredytacji IQA oraz EQUIS.

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie w filii zagranicznej Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Bristolu Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Metodyka nauczania języków obcych Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +43