UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Studentka AFiBV w międzynarodowym programie mentorskim Carnegie Council

Studentka AFiBV w międzynarodowym programie mentorskim Carnegie Council

Mariia Morozova z III roku stosunków międzynarodowych I stopnia, AFiBV zakwalifikowała się do prestiżowego programu mentorskiego Carnegie Council for Ethics in International Affairs. W efekcie przez rok będzie brała udział w projektach poświęconych etyce w relacjach międzynarodowych.

Program mentorski Ethics Fellows for the Future jest realizowany przez Carnegie Council Global i jest skierowany do studentów, wykładowców, praktyków. Jego celem jest wdrożenie działań etycznych w dziedzinie stosunków międzynarodowych i zachęcenie studentów z całego świata do współpracy nad najważniejszymi wyzwaniami pojawiającymi się na świecie. Każdy uczestnik programu bierze udział w projektach badawczych poświęconych różnym aspektom etyki globalnej.

Mariia Morozova, w swojej pracy licencjackiej skoncentrowała się na strategiach ochrony globalnego środowiska i przestrzegania tzw. Milenijnych Celów Rozwoju. Studentka ma jasno sprecyzowaną ścieżkę rozwoju własnej kariery i chce zdobywać wiedzę i doświadczenie w zakresie polityki środowiskowej i bezpieczeństwa na Wschodzie i w regionach Azji.

– Udział w programie Ethics Fellows for the Future pozwoli mi pogłębić moją wiedzę w odniesieniu do politycznych struktur Azji i Wschodu, jak również w zakresie zmian klimatycznych czy stref ekonomicznych. Kwestie związane ze sprawami etyki, jak i polityki rozwoju są mi bardzo bliskie, znam języki obce – angielski, rosyjski i hiszpański, więc bardzo się cieszę z możliwość pracy nad zagadnieniami związanymi z etyką globalną i kapitalizmem państwowym w relacjach międzynarodowych. Jestem również bardzo zadowolona z możliwości pracy nad pozostałymi zagadnieniami, na których koncentruje się program, jak np. historia i współpraca, gender i tradycja, obywatelstwo i różnice – zaznacza Mariia Morozova.

Uczestnicy programu mentorskiego biorą udział w następujących przedsięwzięciach: spotkaniach online w międzynarodowym gronie z ekspertami Carnegie Council, warsztatach, wspólnych projektach badawczych związanych z ich zainteresowaniami w zakresie etyki w relacjach międzynarodowych oraz corocznej konferencji Carnegie Council w Nowym Yorku.

Mentorem Marii Morozovej będzie dr Bartłomiej Nowak – Szef Katedry Stosunków Międzynarodowych, politolog i doktor nauk ekonomicznych. Dr Nowak był stypendystą Transatlantic Academy w Waszyngtonie (2013-14) i dyrektorem wykonawczym Centrum Stosunków Międzynarodowych (Warszawa, 2010-13). Wcześniej pracował w Parlamencie Europejskim (Bruksela-Strasburg, 2004-2009) jako szef gabinetu wiceprzewodniczącego PE, Janusza Onyszkiewicza, a także jako doradca członków Konwentu ds. Przyszłości Europy (2002-2003).

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula dr Nowak wykłada przedmioty związane z globalną polityką, ekonomią, a także etyką w stosunkach międzynarodowych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.