UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Studenci informatyki w AFiBV projektują gry na silniku Unreal

Studenci informatyki w AFiBV projektują gry na silniku Unreal

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jako pierwsza uczelnia w Polsce została oficjalnym partnerem edukacyjnym Epic Games, producenta silnika Unreal. W efekcie studenci specjalności Gry komputerowe na informatyce I stopnia korzystają z pełnych wersji programów, na których mogą się uczyć sztuki projektowania gier, programowania czy level designu. Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016 trwa.

– Oficjalna współpraca z Epic Games to szansa rozwoju specjalności „Gry komputerowe” na Wydziale Inżynierii w AFiBV. To idealne narzędzie do tworzenia gier mobilnych, oraz 2 i 3D, a także do projektowania wszelkiego rodzaju wizualizacji, projektów architektonicznych i symulacji. To ważne, ponieważ pokazuje, w jak wielu dziedzinach może odnaleźć się informatyk znający się na programowaniu i projektowaniu gier. Co więcej, studenci AFiBV mają zapewnione konsultacje z ekspertami z Epic Games – podkreśla Aleksander Sierżęga z Simulation Games Manufacture, kierownik specjalności Gry komputerowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Zajęcia są częściowo prowadzone przez ekspertów z Simulation Games Manufacture. Studenci nie tylko uczą się projektowania i programowania czy tworzenia scenariuszy, ale także poznają przemysł gier z biznesowego punktu widzenia: uczestniczą w zajęciach z zarządzania projektami i własnością intelektualną czy pozyskiwania licencji. W SGM biorą udział w game jamach – kilkunastogodzinnych sesjach projektowania gier. Najlepsi studenci realizują praktyki w SGM.

Unreal Engine to jeden z najpopularniejszych silników gier, produkowany przez firmę Epic Games. W 2014 r. pojawiła się jego najnowsza odsłona – Unreal Engine 4, umożliwiająca produkcję zaawansowanych gier nie tylko na komputery osobiste, ale i konsole najnowszej generacji, Xbox One i PlayStation 4.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.