UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Studenci architektury założą w Portugalii “Ogród życia”

Studenci architektury założą w Portugalii “Ogród życia”

Portugalia, studenci, jezioro, na zewnątrz

Pandemia zakłóciła plany studentów Architektury Akademii Finansów i Biznesu Vistula, którzy w grudniu 2019 r. wygrali prestiżowy międzynarodowy konkurs z zakresu architektury krajobrazu w Ponte de Lima w Portugalii organizowany pod hasłem „Religie w ogrodzie”. Karolina Beinarovica, Tetiana Humeniuk, Khaled Ibrahim i Mohyi Mahmoud mieli zrealizować swój projekt wiosną zeszłego roku, ale z powodu trudnej sytuacji na świecie musieli poczekać na lepsze czasy. Dopiero teraz wyjechali do Portugali, by założyć swój „Ogród życia”, projekt nawiązujący do biblijnego Edenu. To uosobienie piękna, ale również metafora ludzkiego życia ze wszystkimi jego elementami, również religią.

Ideą ogrodu było pokazanie życia człowieka z perspektywy dobrych i złych decyzji. Pośrodku stanie jabłoń symbolizująca życie i grzech. Dwie prowadzące do niej ścieżki, to dobro i zło – napisali autorzy w opisie swojego projektu.

Studenci musieli podjąć się nie tylko zrozumienia tematu w artystycznym podejściu, ale także spełnić wymagania techniczne, m.in. zmieścić się w narzuconym budżecie, przygotować profesjonalną kalkulację oraz szczegółowy plan nasadzeń.

Praca studentów Vistuli, która powstała pod kierunkiem Zuzanny Bartman stanie się ważną częścią Międzynarodowego Festiwalu Ogrodów w Ponte de Lima. To jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń w Europie. To nie tylko wystawa, ale także prowokacja, wyzwanie i edukacja. Celem jest stałe podwyższanie świadomości ekologicznej społeczeństw. Festiwal jest prawdziwą szkołą ekologii.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.