DNI OTWARTE ONLINE - 40% RABAT NA STUDIA Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Czy strefa euro przetrwa? – eksperci porozmawiają o finansowej i gospodarczej sytuacji UE

Czy strefa euro przetrwa? – eksperci porozmawiają o finansowej i gospodarczej sytuacji UE

Kraje rozwijające się umacniają się, a te o ustabilizowanej pozycji spowalniają, kryzys ekonomiczny zachwiał gospodarką europejską, pojawił bitcoin się – sztuczna i niestabilna waluta. Jak te zdarzenia wpłyną na gospodarkę Polski i strefy euro? Na to pytanie odpowiedzi poszukają eksperci polskich uczelni. Konferencja odbędzie się 25 maja 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

⎼ Lata 2007 a potem 2008 były przełomowe dla ogólnoświatowej gospodarki. Okazało się, że pod względem finansowym wcale nie żyjemy w bezpiecznym i przewidywalnym świecie. To przecież właśnie przez ten kryzys doszło do zadłużenia kilku krajów śródziemnomorskich strefy euro. Mało tego, w przypadku poważniejszego zagrożenia politycznego najprawdopodobniej będziemy musieli zmierzyć się załamaniem stabilności euro jako waluty rezerwowej, a może nawet z jej likwidacją. Konferencja posłuży nam do prześledzenia sytuacji finansowej i gospodarczej UE na tle zmian globalnych, ale także do omówienia aspektów ekonomicznych i społecznych zmian tzw. architektury finansowej świata – podsumowuje prof. Juliusz Kotyński, Dziekan Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, organizator wydarzenia.

W ramach konferencji odbędzie się 16 wystąpień. Przykładowo – dr Henryk Bąk ze Szkoły Głównej Handlowej omówi zagadnienie przezwyciężania kryzysu przez kraje śródziemnomorskie, dr Janusz Sawicki z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur przeanalizuje wpływ nowych regulacji finansowych na stabilność finansową strefy euro i UE, prof. Jan Solarz ze Społecznej Akademii Nauk przybliży temat shadow banking oraz sztucznych walut, a prof. Janusz Kostecki z Wojskowej Akademii Technicznej opisze problemy bezpieczeństwa kraju związane z ryzykiem w międzynarodowych obrotach finansowych.

Konferencja odbędzie się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, przy ul. Stokłosy 3 (stacja metra Stokłosy). Wstęp wolny.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +47

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.