UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Stosunki międzynarodowe w AFiBV wśród najlepszych

Stosunki międzynarodowe w AFiBV wśród najlepszych

Kierunek stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula został zaliczony do najlepszych tego typu studiów w Polsce. Uplasował się na 4. pozycji w przygotowanym przez Perspektywy rankingu kierunków „politologia i stosunki międzynarodowe” oferowanych przez uczelnie niepubliczne.

Studenci stosunków międzynarodowych w AFiBV mogą wybrać stosunki międzynarodowe I i II stopnia. Studia są mocno ukierunkowane biznesowo – nie tylko przygotują do pracy w dyplomacji, ale przede wszystkim w sektorze prywatnym.
Dlatego też wśród zajęć obowiązkowych znalazły się m.in. analiza polityki międzynarodowej, marketing polityczny, zarządzanie, public relations, negocjacje i zachowania w środowisku wielokulturowym.

– Wiedza studentów stosunków międzynarodowych może być szeroko wykorzystywana nie tylko w dyplomacji, ale również w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Obecnie każda globalna firma posiada w swojej strukturze dział zajmujący się polityką międzynarodową. Umiejętność przeprowadzenia inteligentnej analizy politycznej i lobbingu na rzecz danych rozwiązań może otworzyć absolwentowi stosunków międzynarodowych drzwi do błyskotliwej kariery – podkreśla dr Bartłomiej Nowak, kierownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Studenci zdobędą specjalistyczną wiedzę w dziedzinach studiów europejskich, Global Relations, międzynarodowych relacjach biznesowych oraz procesach demokratyzacji. Program nauczania na stosunkach międzynarodowych został opracowany we współpracy z polskimi i międzynarodowymi organizacjami eksperckimi, takimi jak Carnegie Council for Ethics in International Affairs (Nowy York), Transatlantic Academy (Wszyngton DC) czy Centrum Stosunków Międzynarodowych (Warszawa). Dzięki temu studenci będą mogli starać się o prestiżowe praktyki i staże.
Zajęcia poprowadzą praktycy: politycy i dyplomaci, jak: Andrzej Olechowski, Jan Truszczyński, Marek Grela, Jerzy M. Nowak czy Bartłomiej E. Nowak.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.