UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy

Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy

W dniu 16 listopada 2015 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie przy ul. Stokłosy 3 odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Wydziału Biznesu i Stosunków Międzynarodowych, pod przewodnictwem Dziekana prof. Juliusza Kotyńskiego, nt. „Stan i rozwój bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy”.

Patronat nad konferencją objęła Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, reprezentowana przez Prezesa PUIG Jacka Piechotę, który aktywnie uczestniczył w spotkaniu.

Celem konferencji było zaprezentowanie i omówienie badań i doświadczeń praktycznych oraz wymiana poglądów na temat stanu i rozwoju bilateralnej współpracy gospodarczej Polski i Ukrainy.

Do uczestników konferencji został skierowany list Sekretarza Stanu Ministerstwa Rozwoju Ekonomicznego i Handlu Ukrainy z życzeniami owocnej współpracy między Ukrainą a Polską – odczytany przez Dyrektora Instytutu Ekonomiki i Prognoz w Kijowie prof. Igora Makarenko.

W tej międzynarodowej konferencji wzięło udział ok. 80 uczestników z Polski i Ukrainy oraz wielu studentów Uczelni.

Spotkanie to pozwoliło na wieloaspektową analizę problemów zaproponowanych w ramach poszczególnych obszarów tematycznych konferencji. Szczególną uwagę zwrócono na pogłębienie współpracy obu krajów oraz rozwiązywanie wspólnych problemów gospodarczych.

Konferencja była m.in. wynikiem działalności zespołu naukowego pod kierunkiem dr Olgi Charuckiej ds. badania rozwoju stosunków gospodarczych Polski i Ukrainy i działalności na obszarach państw sąsiednich.

Referaty zaprezentowane na konferencji i przesłane organizatorom zostaną opublikowane przez Wydawnictwo Grupy Uczelni Vistula.

Goście zagraniczni zostali przyjęci przez dra Marka Kulczyckiego – Rektora Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz odbyli rozmowy z polskimi partnerami nt. dalszej współpracy.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej