UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Spotkanie z prezesem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze (ICC) prof. dr. hab. Piotrem Hofmańskim

Spotkanie z prezesem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze (ICC) prof. dr. hab. Piotrem Hofmańskim

ICC, logo, budynek

United Nations Association Poland oraz United Nations Association Sweden zapraszają na spotkanie z prof. dr. hab. Piotrem Hofmańskim – prezesem Międzynarodowego Trybunału Karnego. Wydarzenie odbędzie się w formule online 7 września o godzinie 15:00.

Uczestników spotkania z prezesem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze powita prezes UNA Sweden Annelie Börjesson oraz przewodniczący Rady Programowej UNA Poland dr Bartłomiej E. Nowak. Wystąpi także Alix Vuillemin, starsza doradczyni ds. orzecznictwa w Women’s Initiatives for Gender Justice. Następnie głos zabierze prof. dr. hab. Piotr Hofmański. W trakcie spotkania będzie możliwość zadawania pytań i interakcji z gościem.

Międzynarodowy Trybunał Karny z siedzibą w Hadze jest międzynarodowym organem sądowniczym utworzonym na mocy Traktatu Rzymskiego. Jest pierwszym w historii stałym międzynarodowym sądem powołanym do sądzenia osób fizycznych oskarżanych o najcięższe zbrodnie: ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i agresje. W skład Trybunału wchodzi 18 sędziów wybieranych przez Zgromadzenie Państw-Stron Statutu Rzymskiego spośród kandydatów zgłaszanych przez Państwa-Strony. Kadencja sędziego Trybunału trwa 9 lat.

Prof. dr hab. Piotr Hofmański jest pierwszym w historii polskim sędzią zasiadającym w Międzynarodowym Trybunale Karnym. Funkcję prezesa objął w marcu 2021 r. W latach 1996-2015 był sędzią Sądu Najwyższego orzekającym w Izbie Karnej.

Jego zainteresowania badawcze dotyczą sprawności postępowania karnego, ochrony praw jednostki w procesie karnym, a także stosowania środków przymusu. Jest autorem i współautorem blisko 300 publikacji naukowych.

Serdecznie zapraszamy 7 września o godz. 15:00.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom.

Z uwagi na charakter spotkania, prosimy o rejestrację uczestnictwa pod linkiem:

https://zoom.us/webinar/register/WN_CDYTHXlgTZeiXza5FhFtaQ

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.