Strona główna / News / Jak skutecznie zarządzać transportem drogowym?

Jak skutecznie zarządzać transportem drogowym?

Jak skutecznie zarządzać transportem drogowym? Dr inż. Marcin Rychter o studiach podyplomowych Manager transportu drogowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie można wybrać studia podyplomowe Menedżer transportu drogowego. Kierunek ten został objęty patronatem Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Oferuje profesjonalną wiedzę z zakresu prawa, przepisów socjalnych, a także finansowych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem i bezpieczeństwem drogowym.

Co skłoniło Pana do zorganizowania studiów podyplomowych Manager transportu drogowego?

Polskie uczelnie prowadzą wiele wykładów na kierunkach dotyczących rynku transportu drogowego, ale brakuje studiów łączących wszystkie zagadnienia opisujące jego specyfikę. A jest to rynek, którego roczny obrót wynosi około 300 bilionów euro, co stanowi około 2% EU GDP (produktu brutto). Zamiarem zorganizowania takich studiów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami, a zaprezentują je wybitni specjaliści w dziedzinie transportu drogowego.

Czy są to zatem pierwsze takie studia?

W kraju można znaleźć wiele bardzo podobnych ofert, ale tylko niektóre oferują tak szeroki zakres tematyczny zgodny z rozporządzeniem Parlamentu i Rady (WE) nr 1071/2009. W Akademii Biznesu i Fiansów Vistula rusza obecnie pierwsza edycja tych studiów. Żywię nadzieję, że będą cieszyły się one olbrzymim zainteresowaniem ze względu na to, że udało się zaprosić do współpracy specjalistów, przedstawicieli Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, a ponadto udało nam się nawiązać współpracę ze Związkiem Międzynarodowym Przewoźników Drogowych.

Kto zatem Pana zdaniem powinien zapisać się na takie studia podyplomowe?
Każdy, kogo interesuje rynek transportu drogowego, każdy, kto chce podnieść swoje kompetencje w zakresie tematyki związanej z rynkiem transportu drogowego, a przede wszystkim osoby, które chcą zarządzać przedsiębiorstwami transportowymi lub tworzyć je od podstaw.

Jakie kompetencje zdobędzie słuchacz studiów podyplomowych Manager transportu drogowego?

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z tematami takimi jak np. prawo cywilne, prawo handlowe, ale w aspekcie transportu drogowego. Słuchacze poznają także zagadnienia związane z przepisami socjalnymi w transporcie drogowym czy wymaganiami technicznymi dotyczącymi środków transportu. Każdy absolwent kierunku Manager transportu drogowego otrzyma dyplom ukończenia studiów oraz certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym osób lub rzeczy.

Gdzie można się zapisać na studia Manager transportu drogowego?

Studia prowadzimy w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie w Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numery 22 457 23 60 lub 506 091 148 lub pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl.

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44