UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Siatkarki Vistuli najlepsze w makroregionie

Siatkarki Vistuli najlepsze w makroregionie

Za nami turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski, w którym wzięły udział najlepsze zespoły z województw: Mazowieckiego, Łódzkiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego. Ekipa Vistuli wygrała wszystkie mecze i z pierwszego miejsca awansowała do finałów Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w majowy „długi weekend” we Wrocławiu.

Siatkarki reprezentujące AFiB Vistula trafiły do grupy z warszawską SGGW, a także Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i Uniwersytetem Łódzkim. Wszystkie trzy spotkania zostały bezproblemowo wygrane przez nasze zawodniczki w stosunku 2:0, co przesądziło o awansie do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale „Vistulanki” trafiły na Politechnikę Warszawską. Po bardzo dobrym meczu podopieczne trenera Macieja Kosmola wygrały 2:0, przypieczętowując tym samym swój awans do najlepszej „szesnastki” w kraju.

W starciu półfinałowym Vistula mierzyła się z PWSZ Elbląg – zespołem, który w fazie grupowej sensacyjnie pokonał Akademię Leona Koźmińskiego, a w ćwierćfinale wyeliminował ekipę z Białegostoku. Również i tym razem nasz zespół bezproblemowo wygrał 2:0.

W finale doszło do prawdziwej siatkarskiej uczty. Mecz pomiędzy Vistulą a warszawską Akademią Wychowania Fizycznego stał na naprawdę wysokim poziomie, a kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Banacha nie mogli narzekać na brak walki i emocji. Wcześniej „pierwszoroczne” studentki obu uczelni mierzyły się w finale Varsoviady, w którym wygrały „Vistulanki” (2:1). Pierwszy set padł po bardzo zaciętej końcówce łupem siatkarek z Vistuli (26:24), jednak w kolejnym AWF zdołał przejąć inicjatywę i wyraźnie wygrać 20:25. W decydującej trzeciej odsłonie Vistula odzyskała animusz i pewnie wygrała, potwierdzając dominację w regionie. Na trzecim stopniu podium uplasowała się Akademia Leona Koźmińskiego.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski odbędą się we Wrocławiu w dniach 30.04 – 3.05. Vistula trafiła do grupy C z krakowskim Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Skład Vistuli:

Rozgrywające: Maja Pelczarska, Karolina Michor

Przyjmujące: Barbara Adamska, Gabriela Mazur, Olena Bondar

Atakujące: Dominika Witowska, Anna Łukasiewicz

Środkowe: Izabela Cieśnik, Aleksandra Gancarz

Libero: Angelika Bulbak

Sztab: Maciej Kosmol, Maciej Szewczyk, Jerzy Szyszko

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.