UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / SGTiR wiceliderem rankingu jakości kształcenia

SGTiR wiceliderem rankingu jakości kształcenia

Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji, z Grupy Uczelni Vistula, zdobyła drugą lokatę w rankingu uczelni kształcących na kierunkach turystycznych o profilu mieszanym (łączącym zarówno wartości naukowe jak i praktyczne). Ranking przygotowały Wiadomości Turystyczne.

SGTiR zdobyła łącznie 157 na 185 punktów. Doceniono ją m.in. za bogatą ofertę oraz silną współpracę z biznesem. Do flagowych specjalności uczelni należą m.in. turystyka biznesowa, którą SGTiR wprowadziła jako pierwsza w Polsce, zarządzanie w hotelarstwie i gastronomii, zarządzanie w rekreacji i sporcie czy dietetyka w turystyce i rekreacji. Uczelnia ma podpisane umowy o praktykach studenckich ze 131 firmami z branży turystycznej w Polsce, Hiszpanii, Grecji i Wielkiej Brytanii.

Naszym głównym celem jest połączenie wysokiej jakości oferty dydaktycznej i praktycznego przygotowania do budowania kariery w tej branży – mówi dr hab., prof. Jolanta Żyśko, rektor SGTiR. – Kładziemy nacisk na rozwój oferty, m.in. dlatego od nowego roku akademickiego uruchamiamy pierwszy w Polsce globalny kierunek turystyka i rekreacja, przygotowany wspólnie z czterema innymi wiodącymi uczelniami wyższymi na świecie.

W Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji kształci się obecnie 1093 studentów z ponad 30 krajów. Kadra to 112 specjalistów, którzy prowadzą nie tylko działalność akademicką, ale są też uznawani za rynkowych ekspertów. M.in. w tym tygodniu prorektor SGTiR dr Krzysztof Celuch zdobył międzynarodowe wyróżnienie „Artists of Assembly: 2017 40 Under 40”, nagradzającego najwybitniejsze, młode osobowości branży spotkań na świecie.

Kapituła rankingu Wiadomości Turystycznych brała pod uwagę nie tylko ofertę kształcenia, ale także możliwości rozwijania na poszczególnych uczelniach kariery naukowej. Punktacja była przyznawana zgodnie z kryteriami stosowanymi przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a w skład kapituły wchodzili dziennikarze magazynu oraz władze kilku polskich uczelni wyższych.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.