UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Seminarium naukowe „Wielkie mocarstwa, a Azja Południowo-Wschodnia: kolejne rozdanie”

Początek: pt., 27 paź 2017, 15:00
Koniec: pt., 27 paź 2017, 17:00

Centrum Badań Azjatyckich Grupy Uczelni Vistula serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku akademickim seminarium naukowe pt. „Wielkie mocarstwa, a Azja Południowo-Wschodnia: kolejne rozdanie”. Referat wprowadzający do dyskusji wygłosi Ambasador Krzysztof Szumski, wybitny dyplomata i ekspert w dziedzinie polityki międzynarodowej, Ambasador RP w Chińskiej Republice Ludowej w latach 2005 –2009, w Republice Indonezji w latach 2000 – 2004, a jeszcze wcześniej – w Królestwie Tajlandii i na Filipinach. Ambasador Szumski to także wieloletni dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku MSZ i Departamentu Konsularnego MSZ oraz dyrektor Biura Spraw Międzynarodowych w Kancelarii Sejmu w latach 2004 – 2005.
Specjalizuje się w problematyce chińskiej oraz w analizie relacji pomiędzy Europą a Azją, szczególnie w ramach tzw. procesu ASEM. Jest autorem licznych publikacji i uczestnikiem kluczowych międzynarodowych konferencji naukowych.

Zapraszamy w piątek 27 października o godz. 15:00 do Sali Senatu (sala nr. 21).

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej