UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Seminarium naukowe „Polska dyplomacja w dobie europejskich nieporządków”

Seminarium naukowe „Polska dyplomacja w dobie europejskich nieporządków”

Początek: wt., 20 lut 2018, 10:00

O czynnikach zagrażających porządkowi europejskiemu, kształtowaniu nowej tożsamości politycznej narodów oraz pozycji Polski w Europie będzie mówił dr hab. Jerzy Maria Nowak, prof Akademii Finansów i Biznesu Vistula, podczas seminarium naukowego „Polska dyplomacja w dobie europejskich nieporządków”. Prof. Jerzy Maria Nowak to dyplomata z 50-letnim stażem i wieloletni ambasador Polski przy NATO. Jest członkiem Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego, którego był prezesem w latach 2007-2009 oraz członkiem Rady Ambasadorów Akademii Dyplomatycznej Fundacji Pułaskiego. Pełnił funkcję ambasadora RP, m.in: przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu, w Hiszpanii, przy NATO i UZE w Brukseli. Był pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych ds. Przeglądu Polskiej Polityki Bezpieczeństwa, a także koordynatorem prac BBN nad Przeglądem Bezpieczeństwa Polski.  Pełnił również funkcje kierownicze w MSZ. Autor kilkudziesięciu publikacji w kraju i za granicą. Odznaczony wysokimi orderami polskimi, hiszpańskim, litewskim i ukraińskim, w tym: Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 1998 roku oraz Odznaką Honorową „Bene Merito” w 2012 roku. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do studentów i pracowników naukowych Grupy Uczelni Vistula oraz gości z zewnątrz.  Zapraszamy 20 lutego o godz. 10:00 do sali senatu (21), w kampusie Grupy Uczelni Vistula.

Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej