UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / „Samozarządzanie, kultura przedsiębiorczości, gospodarka 4.0. Przybliżenie teorii rozwoju organizacji”

„Samozarządzanie, kultura przedsiębiorczości, gospodarka 4.0. Przybliżenie teorii rozwoju organizacji”

książki, okładka, samozarządzanie

Renomowane wydawnictwo Routledge Studies in Management, Organizations and Society, Routledge, Taylor & Francis Group wydało właśnie książkę pod redakcją naukową znakomitych wykładowców AFiB Vistula dr hab. Elżbiety Jędrych oraz prof. dr hab. Zbigniewa Olesińskiego, których wsparła dr hab. Agnieszka Rzepka. “Self-Management, Entrepreneurial Culture, and Economy 4.0. A Contemporary Approach to Organizational Theory Development” to pozycja, która powstała w rezultacie badań w sześciu krajach: w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Indii, na Węgrzech. Prezentuje ewolucję samozarządzania, kultury przedsiębiorczości w epoce gospodarki 4.0 i wskazuje jak będzie się rozwijać idea turkusowych organizacji.

Książka umożliwia wgląd w zmieniające się drogi rozwoju współczesnych organizacji. W centrum uwagi jest idea turkusowych organizacji, opisana przez Frederic`a Laloux. Charakteryzują się one decentralizacją struktur, wzrostem samozarządzania, tak pojedynczych pracowników, jak i poszczególnych zespołów pracowniczych, wskazywaniem na niezbędność stałej aktualizacji celów organizacji w drodze benchmarkingu oraz wzrostem roli i znaczenia wielokulturowości w funkcjonowaniu zespołów pracowniczych.
Wielkie znaczenie ma wzrost roli innowacyjności i kreatywności organizacji, czemu sprzyja intensyfikacja współpracy międzyorganizacyjnej i generowanie tak zwanych miękkich czynników zarządzania, jak wiedza, zaufanie, wielokulturowość, kapitał ludzki, kapitał organizacyjny, kapitał międzyorganizacyjny i inne.
Książka jest adresowana do naukowców, ekspertów, menedżerów i studentów zarządzania.

Do kupienia na:

https://www.routledge.com/Self-Management-Entrepreneurial-Culture-and-Economy-40-A-Contemporary/Rzepka-Olesinski-Jedrych/p/book/9781032081205

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.