UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rusza 5 edycja konkursu Obserwatora Finansowego

Rusza 5 edycja konkursu Obserwatora Finansowego

Wystartowała 5. edycja konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…” organizowana przez serwis ObserwatorFinansowy.pl należący do Narodowego Banku Polskiego. Do 30 czerwca 2016 r., eksperci, finansiści, politolodzy oraz wszyscy zainteresowani tematyką szeroko pojętego sektora publicznego, mogą przedłożyć swój pomysł usprawnienia danej dziedziny życia finansowanej ze środków publicznych. Autorzy najlepszych prac powalczą o nagrodę główną – indywidualne spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Kapituła wyłoni głównego laureata konkursu, wyróżnienie specjalne dla ucznia szkoły ponadpodstawowej oraz trzy dodatkowe wyróżnienia – werdykt zostanie ogłoszony do 31 lipca.

Organizator konkursu pragnie zachęcić do refleksji wszystkich, którzy na co dzień poruszają się w tematyce finansowej, w szczególności skoncentrowanych na finansach publicznych. Zdając się na ich własne doświadczenie, wiedzę oraz przemyślenia ObserwatorFinansowy.pl zaprasza do przedstawienia opinii na temat efektywniejszego zarządzania środkami publicznymi.

Przedmiotem pracy konkursowej powinna być analiza jednej z wybranych dziedzin lub gałęzi gospodarki z szeroko rozumianego sektora publicznego, tj.: finanse publiczne, opieka zdrowotna, ubezpieczenia społeczne, finansowanie i budowa infrastruktury, inwestycje samorządowe etc. W swojej pracy autor winien wskazać problem, a następnie możliwy sposób jego rozwiązania, jak również poprawienia jego efektywności, sprawności, skuteczności działania oraz stałego rozwoju. Tematyka dowolna, jedynym kryterium jest zależność zagadnienia od wydatkowania środków publicznych, jak na przykład: tworzenie lepszych warunków rozwoju, działanie instytucji finansowych i zabezpieczenia socjalnego, efektywniejsza edukacja czy kształtowanie lepszej świadomości ekonomicznej.

Chcąc wziąć udział w konkursie należy zaprezentować własny pomysł w jednej z dwóch wersji:

  • publikacja pisemna mieszcząca się w maksymalnej liczbie 15 tys. znaków, w języku polskim,
  • 6-minutowy materiał wideo w rozdzielczości 640 x 360 px, w języku polskim.

Pracę należy przesłać na adres redakcja@obserwatorfinansowy.pl do 30 czerwca br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do
31 lipca 2016 r.

Zwycięzca konkursu otrzyma Nagrodę Główną – indywidualne spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego oraz tablet iPad Pro 9.7. Ponadto Kapituła konkursu wyróżni trzy dodatkowe pracę oraz przyzna wyróżnienie specjalne dla ucznia szkoły ponadpodstawowej.

Wszystkie wyróżnione prace zostaną opublikowane na łamach serwisu ObserwatorFinansowy.pl, dzięki czemu, poprzez m.in. media społecznościowe, trafią do osób profesjonalnie zajmujących się polityką zarządzania finansami publicznymi.

Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne na www.obserwatorfinansowy.pl/konkurs

POPRZEDNIE EDYCJE

Laureatem I edycji konkursu został Piotr Arak – za pracę proponującą wprowadzenie w Polsce evidence-based policy, czyli zasady opierania polityki na dowodach na masową skalę. Na stałe związany jest z wydawnictwem Polityka Insight i wciąż pisze do OF. Laureatem II edycji był Jan Baran – za pracę dotyczącą możliwych zmian w pośrednictwie pracy. III edycję wygrał Lech Mucha, doktor medycyny – za pracę na temat zmian finansowania ochrony zdrowia w Polsce.

Laureatem ubiegłorocznej edycji został Krystian Jaworski, za artykuł Mission (im)possible: pierwsze mieszkanie, proponujący rozwiązania, które mają ułatwić młodym ludziom nabywanie i wynajem mieszkań.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.