UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rola Malty w ONZ

Rola Malty w ONZ

Jak maleńka Malta radzi sobie w wielkiej, międzynarodowej polityce i czy nadszedł czas, aby znieść prawo veto, które przysługuje pięciu stałym członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ? Ten fascynujący temat będzie przedmiotem spotkania ze specjalnym gościem Akademii Finansów i Biznesu Vistula, panem Johnem Busuttilem, dyrektorem ds. ONZ w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich oraz Handlu Malty. Wydarzenie odbędzie się 27 października w godz. 09:00-12:00 w auli A4.

Malta to najmniejszy kraj Unii Europejskiej. W przyszłym roku już po raz drugi wejdzie do grona niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ. O priorytetach tej kadencji będzie mówił podczas wykładu w Akademii Finansów i Biznesu Vistula nasz znakomity gość, John Busuttil, dyrektor ds. ONZ w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich oraz Handlu Malty. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się, ile waży głos tak małego państwa i czy wielkie mocarstwa muszą się z nim liczyć.

Malta jest członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych od 1 grudnia 1964 r. Przez te wszystkie lata stara się aktywnie uczestniczyć w różnych organach ONZ. Stale podtrzymuje znaczenie promowania współpracy międzynarodowej, mocno wierząc, że problemy globalne wymagają globalnych rozwiązań, które można osiągnąć jedynie poprzez aktywną współpracę i dialog. Ten maleńki kraj działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podejmuje liczne wysiłki w obszarze ochrony klimatu, starzenia się społeczeństw oraz na rzecz ustawy o zarządzaniu morzami i oceanami.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 27 października w godz. 09:00-12:00 w auli A4.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.