UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rola kobiet w życiu społecznym w różnych kulturach. Rodzina, praca, edukacja

Rola kobiet w życiu społecznym w różnych kulturach. Rodzina, praca, edukacja

Początek: wt., 10 mar 2020, 12:00

Napotykają takie same problemy jak większość kobiet, ale udało im się przebić szklany sufit. Dr hab. Jolanta Żyśko jest rektorem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, Siti Nugraha Mauludiah – ambasadorem Indonezji w Polsce, a Chitra Devi Ramiah, ambasadorem Malezji.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie z tymi wyjątkowymi kobietami sukcesu. Wydarzenie pod hasłem: Rola kobiet w życiu społecznym w różnych kulturach. Rodzina, praca, edukacja odbędzie się 10 marca o godz. 12:00, w Auli 2A.

Rola kobiet w życiu społecznym jest nie do przecenienia. Nadal jednak muszą walczyć o równość płci, sprawiedliwość ekonomiczną, szacunek i bezpieczeństwo.

Pełny i równy udział kobiet we wszystkich aspektach życia społecznego jest podstawowym prawem człowieka. Jest z tym jednak poważny problem – z powodu patriarchalnych norm i tradycji. I tak, reprezentacja kobiet we władzach ustawodawczych i wykonawczych jest na całym świecie wciąż niedostateczna. Spośród szefów 500 największych globalnych firm – panie stanowią tylko 7 procent. Na 900 laureatów nagrody Nobla są tylko 53 kobiety.

Raport „Women in Work Index 2019” potwierdza postęp w kierunku większego równouprawnienia kobiet w życiu zawodowym. Nadal jednak zarabiają mniej niż mężczyźni.

Równość płci jest więc hasłem wciąż bardzo aktualnym.

Serdecznie zapraszamy na fascynującą dyskusję
10 marca 2020 r. o godz. 12:00, Aula 2A
Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

TimeAgenda
12:00 noonRegistration
12:20 p.m.Opening performance
12:30 p.m.Welcome Remarks, by Rector of Vistula School of Hospitality (Jolanta Żyśko, PhD, DSc)
12:40 p.m.Mrs. Chitra Devi Ramiah, by Embassy of Malaysia, Warsaw
13:00 p.m.Mrs. Siti Nugraha Mauludiah, by Embassy of Indonesia, Warsaw
13:20 p.m.(Jolanta Żyśko, PhD, DSc), by Rector of Vistula School of Hospitality University
13:40 p.m.Q & A and discussions
13:50 p.m.Closing performance
Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +45

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.