UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rektor Marek Kulczycki prezesem FM Banku PBP

Rektor Marek Kulczycki prezesem FM Banku PBP

Z wielką przyjemnością informujemy, że Rektor dr Marek Kulczycki został prezesem FM Banku PBP.

dr. Markowi Kulczyckiemu nie brak doświadczenia w bankowości i finansach. Karierę zaczynał w latach 70. jako pracownik Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś SGH), gdzie doktoryzował się w 1976 r. W 1980 r. wyjechał do Wiednia, by pracować w UNIDO – Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego. W drugiej połowie lat 80. został dyrektorem departamentu w PRL-owskim Ministerstwie Handlu Zagranicznego. Ale w strukturach rządowych pracował też po rozpoczęciu transformacji: w 1991 r. został wiceministrem w resorcie przemysłu i handlu.

W 1995 r. Marek Kulczycki został prezesem Pierwszego Polsko-Amerykańskiego Banku. Głównym właścicielem PPA Banku został belgijski Generale Bank, który po kilku latach stworzył grupę Fortis i odpowiednio przemianował swoją polską spółkę. – W Kulczyckim podobało mi się to, że nie angażował autorytetu prezesa w każdą sprawę. Zajmował się tym, co uznawał za istotne, resztę zostawiał innym – wspomina jego współpracownik z tamtego okresu.

Na początku kolejnej dekady dr Marek Kulczycki przeszedł z Fortis Banku do Deutsche Bank 24 – detalicznego ramienia największej niemieckiej grupy bankowej. DB 24 powstał na bazie przejętego przez Niemców przynoszącego straty Banku Współpracy Regionalnej. Kulczycki miał okazję zarówno go restrukturyzować, zmieniać markę (w 2003 r. DB 24 przemianowano na Deutsche Bank PBC), jak i rozwijać. W 2010 r. przeszedł z zarządu do rady nadzorczej, gdzie pozostał do początku 2014 r. Stracił miejsce w radzie, gdy DB PBC został połączony ze specjalizującym się w bankowości korporacyjnej Deutsche Bankiem Polska.

Po odejściu z zarządu banku zaczął pracę jako wykładowca na prywatnej Uczelni Vistula. Był dyrektorem Instytutu Finansów i Rachunkowości, dziekanem Wydziału Biznesu, prorektorem, a ostatnio rektorem Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Teraz wraca do bankowości

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ekonomia Filologia angielska Zarządzanie Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Grafika Zarządzanie MBA Women in Leadership Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodologia i metody badawcze w naukach społecznych Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Ekonomia Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Rzeczoznawstwo pojazdów, maszyn i urządzeń Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Cyberbezpieczeństwo dla informatyków Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Ekonomia online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Filologia hiszpańska Filologia hiszpańska Grafika Stosunki międzynarodowe online Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Stosunki międzynarodowe online Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +41

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.