UMÓW SIĘ NA INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ Skorzystaj teraz

Strona główna / News / Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II

Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II

Od 1 stycznia 2016 r. w będą obowiązywały nowe przepisy wprowadzające zmiany w gospodarce ekonomiczno-finansowej, w zakresie raportowania czy systemów IT. Studia podyplomowe Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pozwalają na zaktualizowanie wiedzy w tym zakresie. Rekrutacja trwa.

Studia prezentują standardy i zasady systemu Wypłacalność II, sposoby jego implementacji oraz skutki i efekty wprowadzonych zmian np. w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości, audytu i analiz oraz zarządzania ryzykiem czy technologii IT.
Słuchacze poznają konstrukcję systemu Wypłacalność II, ryzyko w działalności zakładów ubezpieczeń, zasady rachunkowości stosowane w systemie. Dowiedzą się, jak przygotowywać sprawozdania na potrzeby Wypłacalność II i wytyczne EIOPA. Zgłębią zagadnienia związane z technologią IT i bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego.

⎼ Liczne ćwiczenia i case study – w zakresie sporządzania poszczególnych arkuszy raportu EIOPA czy Sprawozdania finansowego wg Wypłacalność II, wg MSSF i wg PSR umożliwią porównanie różnic w zasadach rachunkowości i sprawozdawczości, wskażą zakres i źródła danych niezbędnych do prawidłowego wykonania sprawozdania wg Wypłacalność II oraz nowy sposób interpretacji wyników finansowych. Słuchaczom zostanie więc przekazane szeregiem praktycznych rozwiązań do zastosowania w ich działalności zawodowej – co stanowi dużą wartość dodaną omawianych Studiów – zachęca Teresa Grabowska, kierownik studiów.

Studia Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II są skierowane do osób zawodowo związanych z rynkiem ubezpieczeniowym, a przede wszystkim dla pracowników pionów finansowo-księgowych, osób zajmujących się sprawozdawczością i raportowaniem, oceną ryzyka, zagadnieniami compliance, audytem czy analityków finansowych, jak również informatyków wprowadzających zmiany w systemach IT.

Zajęcia poprowadzą praktycy rynku ubezpieczeniowego, a także dyrektorzy z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki czemu słuchacze będą mieli możliwość zdobycia kompleksowej i uporządkowanej wiedzy w zakresie wdrażanego systemu Wypłacalność II.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl.

Udostępnij ten post
Uczelnia realizuje projekty
współfinansowane ze środków Unii Europejskiej
Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Unia Europejska
Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ta strona internetowa wykorzystuje ciasteczka (cookies), by polepszyć Twój komfort korzystania z naszej strony. Aby nadal móc korzystać z tej strony, musisz wyrazić zgodę na nasze wykorzystanie tych plików. Sprawdź szczegóły.