Strona główna / News / Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II

Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II

Od 1 stycznia 2016 r. w będą obowiązywały nowe przepisy wprowadzające zmiany w gospodarce ekonomiczno-finansowej, w zakresie raportowania czy systemów IT. Studia podyplomowe Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II w Akademii Finansów i Biznesu Vistula pozwalają na zaktualizowanie wiedzy w tym zakresie. Rekrutacja trwa.

Studia prezentują standardy i zasady systemu Wypłacalność II, sposoby jego implementacji oraz skutki i efekty wprowadzonych zmian np. w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości, audytu i analiz oraz zarządzania ryzykiem czy technologii IT.
Słuchacze poznają konstrukcję systemu Wypłacalność II, ryzyko w działalności zakładów ubezpieczeń, zasady rachunkowości stosowane w systemie. Dowiedzą się, jak przygotowywać sprawozdania na potrzeby Wypłacalność II i wytyczne EIOPA. Zgłębią zagadnienia związane z technologią IT i bezpieczeństwem środowiska teleinformatycznego.

⎼ Liczne ćwiczenia i case study – w zakresie sporządzania poszczególnych arkuszy raportu EIOPA czy Sprawozdania finansowego wg Wypłacalność II, wg MSSF i wg PSR umożliwią porównanie różnic w zasadach rachunkowości i sprawozdawczości, wskażą zakres i źródła danych niezbędnych do prawidłowego wykonania sprawozdania wg Wypłacalność II oraz nowy sposób interpretacji wyników finansowych. Słuchaczom zostanie więc przekazane szeregiem praktycznych rozwiązań do zastosowania w ich działalności zawodowej – co stanowi dużą wartość dodaną omawianych Studiów – zachęca Teresa Grabowska, kierownik studiów.

Studia Rachunkowość w ubezpieczeniach w reżimie Wypłacalność II są skierowane do osób zawodowo związanych z rynkiem ubezpieczeniowym, a przede wszystkim dla pracowników pionów finansowo-księgowych, osób zajmujących się sprawozdawczością i raportowaniem, oceną ryzyka, zagadnieniami compliance, audytem czy analityków finansowych, jak również informatyków wprowadzających zmiany w systemach IT.

Zajęcia poprowadzą praktycy rynku ubezpieczeniowego, a także dyrektorzy z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki czemu słuchacze będą mieli możliwość zdobycia kompleksowej i uporządkowanej wiedzy w zakresie wdrażanego systemu Wypłacalność II.

Studia będą prowadzone w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 45 72 360, pisząc na studiapodyplomowe@vistula.edu.pl.

Analityka biznesu i bezpieczeństwa Analityka biznesu i bezpieczeństwa online Konsultant Językowy w Biznesie Psychologia w biznesie Psychologia w biznesie online Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam Logistyka Logistyka online Ekonomia Filologia angielska online Filologia angielska Zarządzanie Informatyka online Informatyka Architektura Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Full-Stack Data Science Grafika Zarządzanie Ekonomia online Executive MBA Dekarbonizacja i Zrównoważony Biznes MBA – Dyplomacja Akademia Wiedzy Praktycznej – Akademia Kadr i Płac Metodyka nauczania języków obcych Bezpieczeństwo w zarządzaniu firm i instytucji Tłumaczenia specjalistyczne, język angielski Tester oprogramowania Administrowanie funduszami europejskimi Ekonomia Menedżer transportu drogowego Komunikacja techniczna Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego i jako drugiego Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Zarządzanie – Seminarium Doktorskie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Audyt i kontrola wewnętrzna w administracji i gospodarce Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA online Finanse i rachunkowość z akredytacją ACCA Grafika Stosunki międzynarodowe Informatyka Zarządzanie online Zarządzanie online Stosunki międzynarodowe Zarządzanie Polsko-brytyjski program studiów z podwójnym dyplomem AFiB Vistula i London South Bank University Filologia angielska +44