Strona główna / News / Quo vadis societatem?

Quo vadis societatem?

Czy następne półwiecze będzie erą kobiet? Zmiany społeczne wymagają nowego zdefiniowania ról społecznych kobiet i mężczyzn. Czy uda się nam zbudować konsensus w tym obszarze? Jak skonstruować podział ról w oparciu nie o płeć, ale o aspiracje i możliwości? Jakie zadania czekają na mężczyzn i jakich kompetencji oczekuje się od kobiet we współczesnych społeczeństwach?

Te właśnie pytania znajdą się w centrum debaty Quo vadis societatem? W jej trakciebędziemy dyskutować o tym, jaka przyszłość czeka nasze społeczeństwo. Obecny system społeczny zapewnia porządek, ale czy także egalitaryzm?

To będzie trzecie i ostatnie z serii spotkań realizowanych przez Instytut badań w dyscyplinie Nauki o Polityce i Administracji, kierunek Stosunki Międzynarodowe oraz Instytut Vox Feminae. Spotkanie odbędzie się 22 maja (środa) o godz. 12:30, w Auli A2, w języku polskim.

W debacie wezmą udział m.in.:

Bartosz Marczuk – wiceprezes Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. odpowiedzialny w szczególności za program Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz wdrożenie operacyjne programów pomocowych dla firm z sektora MSP. W 2015 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie odpowiadał za politykę rodzinną oraz cyfryzację. Pracę zawodową łączy z działalnością ekspercką w obszarze polityki społecznej w Instytucie Sobieskiego, należał do Zespołu Ekspertów Związku Dużych Rodzin 3+, był także współautorem powstałej w latach 2006-2007 Polityki Rodzinnej Rządu.

Karolina Andrian – współwłaścicielka Femmeritum i założycielka oraz prezeska Fundacji Share The Care, w której przekonuje mężczyzn do korzystania z urlopów rodzicielskich i kobiety do dzielenia się nimi. Widzi w tym przyszłość, bo dzięki temu można uwolnić potencjał nie tylko kobiet, ale też mężczyzn, o którym za mało się obecnie mówi. Ekspertka w zakresie wdrażania rozwiązań work-life balance w organizacjach. Współprowadzi podcast Fundacji #TeamRodzina. Absolwentka amerykańskiego programu Vital Voices Grow 2018 dla przedsiębiorczyń społecznych oraz prestiżowego Leadership Academy for Poland w 2023 roku. Jest członkinią wielu składów jury w konkursach dla pracodawców.

Joanna Burnos – założycielka LEADERIS Institute. Ekspertka Team Europe Direct. Dyrektorka Western Balkans Women’s Academy BAZA. Specjalistka w zakresie przywództwa, różnorodności i inkluzywności. Współtwórczyni i współprowadząca podcast „Departament Kobiet”. Doświadczenie zawodowe zdobywała także w międzynarodowej korporacji finansowej oraz firmie konsultingowej.

Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz European Women’s Academy w Brukseli. Stypendystka Solvay Brussels School of Economics and Management przy Wolnym Uniwersytecie w Brukseli. Członkini Towarzystwa Ekonomistów Polskich, Rady Doradczej The Alliance of Her, Women in International Security, Rady Programowej Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach oraz Horizon CEE. Prelegentka i moderatorka licznych konferencji krajowych i zagranicznych. Autorka artykułów z zakresu rozwoju osobistego, przywództwa kobiet oraz spraw międzynarodowych.

Dyskusję będzie moderować Monika Fill – fundatorka Instytutu Vox Feminae, od wielu lat zaangażowana w projekty na rzecz wyrównywania szans kobiet. Inicjatorka corocznego ogólnopolskiego konkursu dla pracodawców „Fair to Women”, którego celem jest wyróżnienie tych pracodawców, którzy prowadzą politykę równych szans. Pomysłodawczyni i organizatorka cyklu debat „Viva Feminae!” adresowanego do młodego pokolenia oraz szkoleń „Forum 52%” kierowanego do kobiet – liderek, które chcą wnosić nowy punkt widzenia do polskiej polityki. Od 25 lat członkini British Alumni Society, doktor nauk społecznych, absolwentka programu liderskiego na Stanford Graduate School of Business Executive Education.

Serdecznie zapraszamy.

22 maja (środa) o godz. 12:30, w Auli A2

Dyskusję można śledzić na Facebooku Uczelni Vistula: https://www.facebook.com/uczelniavistula